W ramach projektu przewidziano następujące zadania:
Projekt zakłada organizację czterodniowej międzynarodowej konferencji naukowej z cyklu International Symphosium on Performance Science w sierpniu 2023 roku na terenie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy współudziale Royal College of Music, British Association for Performing Arts Medicine oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.
Celem sprowadzenia konferencji ISPS do Polski jest zaszczepienie tej dziedziny wiedzy i badań na gruncie Polski, szerzenie wiedzy na temat konieczności promowania i kultywowania tej dziedziny dla dobra bezpieczeństwa i rozwoju kultury oraz dla bezpieczeństwa i zdrowia Polskich artystów. Dotychczas Konferencja odbywała się w Portugalii, Nowej Zelandii, Australii, Japonii, Kanadzie, Austrii i na Islandii. W 2023 po raz pierwszy konferencja będzie zorganizowana na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, w Polsce.
Konferencja szacowana jest na 300 uczestników, w tym 200 zagranicznych. Przewiduje się zaproszenie 3 gości specjalnych spośród światowej sławy twórców internetowych zaangażowanych w promocję zdrowia, takich jak Sean "Jacksepticeye" McLoughlin. Powołana zostanie Rada Naukowa obejmująca 18 osób, w tym 9 z Polski, obejmująca doświadczonych dydaktyków i badaczy z dziedzin Sztuki i Medycyny.
Planowana część teoretyczna obejmuje referaty i prezentacje przedstawiane przez uczestników sympozjum w szacowanej liczbie 120, panele dyskusyjne i wykłady wykonane przez zaproszonych gości oraz sesje plakatowe połączone z możliwością dyskusji. Ze względu na ilość uczestników, duże zróżnicowanie w ich wykształceniu oraz szeroki zakres tematyki, nie planuje się przeprowadzenia części praktycznej/warsztatowej.