Akademia Nauk o Zdrowiu#2 WUM

Dofinansowanie
Kierownik Projektu
dr hab. Małgorzata Witkowska-Zimny
W ramach projektu przewidziano następujące zadania

Celem projektu ,,Akademia Nauk o Zdrowiu#2 WUM,, jest popularyzacja wiedzy, wyników badań naukowych z zakresu nauk o zdrowiu połączona z edukacją zdrowotną beneficjentów. Projekt dotyczy przeprowadzenia w ciągu 2 lat nie mniej niż 100 zajęć obejmujących wykłady, warsztaty, seminaria dla różnych grup wiekowych, od przedszkolaków, przez uczniów szkół, aż po osoby dorosłe i seniorów z zakresu nauk o zdrowiu w małych i średnich miejscowościach Polski centralnej.

Projekt ma charakter cykliczny i poprzednia jego edycja realizowana od września 2020 do lipca 2022 cieszy się ogromną popularnością wśród szkół wiejskich, wiejskich domów kultury i świetlic, kół gospodyń wiejskich. Prelegentami ,,Akademii Nauk o Zdrowiu#2 WUM” będą pracownicy Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego mający osiągnięcia dydaktyczne, naukowe czy popularyzatorskie.

Opracowane zostaną nowe scenariusze zajęć dostosowane do wieku odbiorców, a spodziewanym rezultatem będzie zmiana postaw beneficjentów wobec badań profilaktycznych, zachowań prozdrowotnych, zdrowego stylu życia. Formami upowszechniania działań projektowych będzie zamieszczanie informacji o aktywnościach realizowanych w ramach projektu na stronach internetowych, profilach w mediach społecznościowych, prasie lokalnej. Istotne będzie także budowanie długofalowych relacji między Wydziale Nauk o Zdrowiu a beneficjentami i współpraca w wymiarze edukacyjnym oraz popularyzującym naukę.

Logotyp
logotyp SON07