Termin naboru wniosków na rok 2024/2025 upływa 30.11.2024. Wnioski składane są w Dziale Nauk WUM. O przyznanie stypendium mogą ubiegać się pracownicy WUM spełniający łącznie następujące kryteria: prowadzą działalność naukową w WUM oraz są zaliczani do liczby N w WUM; są zatrudnieni w WUM w wymiarze minimum ½ etatu; nie posiadają stopnia doktora lub posiadają stopień doktora, od uzyskania którego nie upłynęło, w roku naboru wniosków, 7 lat; nie ukończyli 35 roku życia; nie posiadają stopnia doktora habilitowanego lub tytułu profesora.
Aktualności
Zarząd Polskiej Ligi Walki z Rakiem ogłosił rozpoczęcie naboru do VIII edycji konkursu Onkogranty, w którym poszukuje nowych, dotychczas nie finansowanych przez inne instytucje projektów eksperckich i edukacyjnych.
ERC Consolidator Grant jest przeznaczony dla naukowców będących od 7 do 12 lat po doktoracie. O grant mogą starać się naukowcy, którzy swój pierwszy stopień doktora skutecznie obronili pomiędzy 1 stycznia 2013 r. a 31 grudnia 2017 r. (włącznie). Maksymalna kwota dofinansowania dla projektu wynosi 2 mln euro (po spełnieniu pewnych warunków – do 3 mln euro) dla projektów trwających do 5 lat.
Narodowe Centrum Nauki ogłosiło nabór do konkursu OPUS 28 + LAP/Weave.
Konkurs otwiera możliwość ubiegania się o finansowanie projektów badawczych prowadzonych we współpracy międzynarodowej dwustronnej lub trójstronnej w ramach programu Weave, a także przedsięwzięć realizowanych przy wykorzystaniu przez polskie zespoły badawcze wielkich międzynarodowych urządzeń badawczych.
Narodowe Centrum Nauki ogłosiło nabór do konkursu SONATA 20.
Konkurs SONATA 20 przeznaczony jest dla naukowców, którzy uzyskali stopień doktora w okresie od 2 do 7 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem (tj. od 1 stycznia 2017 r. do 31 grudnia 2022 r. Okres ten może być przedłużony w określonych przypadkach) oraz w swoim dorobku naukowym posiada co najmniej jedną opublikowaną lub przyjętą do druku pracę. Wnioskodawcy mogą ubiegać się o finansowanie projektów obejmujących badania podstawowe.
Celem programu Polskie Powroty NAWA jest umożliwienie wyróżniającym się polskim naukowcom, pracującym naukowo za granicą, powrotu do kraju i podjęcia przez nich zatrudnienia w polskich uczelniach, instytutach naukowych lub instytutach badawczych. Nabór został ogłoszony 17 września 2024 r.
Narodowe Centrum Nauki (NCN) ogłasza międzynarodowy konkurs International Multilateral Partnerships for Resilient Education and Science System in Ukraine (IMPRESS-U) na projekty badawcze, organizowany we współpracy wielostronnej w ramach programu IMPRESS-U, w oparciu o procedurę agencji wiodącej (Lead Agency Procedure, LAP), w którym agencją wiodącą, odpowiedzialną za ocenę merytoryczną wniosków jest National Science Foundation (NSF).
W agencjach partnerskich trwają nabory wniosków w konkursie Weave-UNISONO. NCN zwraca uwagę na terminy oraz zasady przygotowywania wniosków wspólnych i krajowych.
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej otworzyła nabór wniosków do konkursu w programie START (edycja 2025), w którym młode uczone i młodzi uczeni mogą zdobyć stypendium za wybitne osiągnięcia naukowe.