Aktualności

JTC2025 jest międzynarodowym konkursem ogłoszonym w ramach współfinansowanego Partnerstwa HE, European Partnership for Personalised Medicine (EP PerMed) Celem konkursu jest finansowanie badań nad zdrowiem ludzkim w zakresie strategii farmakogenomicznych w medycynie spersonalizowanej.
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłasza nabór wniosków w ramach konkursu Ścieżka SMART – Projekty realizowane w konsorcjach.
Digital and Health Matchmaking stanowi wyjątkową okazję dla interesariuszy w całej Europie do nawiązywania kontaktów i współpracy na styku najnowszych przełomowych osiągnięć obu dziedzin. Wydarzenie to skupi się na omówieniu tematów programu Digital Europe i klastra 1 Zdrowie na rok 2025, i zapewni przestrzeń do nawiązywania kontaktów z odpowiednimi interesariuszami.
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłosiła nabór wniosków w Programie Partnerstwa Strategiczne. Celem programu jest wsparcie instytucji szkolnictwa wyższego i nauki w wypracowaniu trwałych rozwiązań w zakresie współpracy dydaktycznej, naukowej, administracyjnej i wdrożeniowej realizowanej w ramach strategicznych partnerstw międzynarodowych. Rezultaty projektów winny stanowić podstawę do rozwoju długotrwałej współpracy podmiotów tworzących Partnerstwo. Projekty realizowane w ramach Programu muszą wpisywać się w długofalową politykę rozwoju jednostki wnioskującej.
Od 1 grudnia do 31 grudnia 2024 r. w systemie OSF można składać wnioski o przyznanie stypendium dla wybitnych młodych naukowców wykazujących się znaczącymi osiągnięciami w działalności naukowej.
Termin naboru wniosków na rok 2024/2025 upływa  30.11.2024. Wnioski składane są w Dziale Nauk WUM. O przyznanie stypendium mogą ubiegać się pracownicy WUM spełniający łącznie następujące kryteria: prowadzą działalność naukową w WUM oraz są zaliczani do liczby N w WUM; są zatrudnieni w WUM w wymiarze minimum ½ etatu; nie posiadają stopnia doktora lub posiadają stopień doktora, od uzyskania którego nie upłynęło, w roku naboru wniosków, 7 lat; nie ukończyli 35 roku życia; nie posiadają stopnia doktora habilitowanego lub tytułu profesora.
Zarząd Polskiej Ligi Walki z Rakiem ogłosił rozpoczęcie naboru do VIII edycji konkursu Onkogranty, w którym poszukuje nowych, dotychczas nie finansowanych przez inne instytucje projektów eksperckich i edukacyjnych.
ERC Consolidator Grant jest przeznaczony dla naukowców będących od 7 do 12 lat po doktoracie. O grant mogą starać się naukowcy, którzy swój pierwszy stopień doktora skutecznie obronili pomiędzy 1 stycznia 2013 r. a 31 grudnia 2017 r. (włącznie). Maksymalna kwota dofinansowania dla projektu wynosi 2 mln euro (po spełnieniu pewnych warunków – do 3 mln euro) dla projektów trwających do 5 lat.
Narodowe Centrum Nauki ogłosiło nabór do konkursu OPUS 28 + LAP/Weave. Konkurs otwiera możliwość ubiegania się o finansowanie projektów badawczych prowadzonych we współpracy międzynarodowej dwustronnej lub trójstronnej w ramach programu Weave, a także przedsięwzięć realizowanych przy wykorzystaniu przez polskie zespoły badawcze wielkich międzynarodowych urządzeń badawczych.
Narodowe Centrum Nauki ogłosiło nabór do konkursu SONATA 20. Konkurs SONATA 20 przeznaczony jest dla naukowców, którzy uzyskali stopień doktora w okresie od 2 do 7 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem (tj. od 1 stycznia 2017 r. do 31 grudnia 2022 r. Okres ten może być przedłużony w określonych przypadkach) oraz w swoim dorobku naukowym posiada co najmniej jedną opublikowaną lub przyjętą do druku pracę. Wnioskodawcy mogą ubiegać się o finansowanie projektów obejmujących badania podstawowe.