Transplantacja non fiction

PROJEKT_ Transplantacja non fiction
Tytuł projektu
"Transplantacja non fiction"
MEiN_ Ministerstwo Edukacji i Nauki program „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”,
umowa nr SKN/SP/496077/2021, kwota wsparcia 51 009 zł.
Kod
1W9
Natalia Niedziela_ Studenckie Koło Naukowe GRAFT
Cel projektu

Celem projektu jest poznanie opinii Polaków dotyczącą głównych powodów i obaw w temacie dawstwa narządów. Zostanie to zrealizowane poprzez przeprowadzenie badań ankietowych. Drugim celem jest wykształcenie innowacyjnego podejścia w komunikacji lekarzy z rodziną zmarłego potencjalnego dawcy, poprzez realizację warsztatów komunikacji z pacjentem dla studentów medycyny, lekarzy anestezjologów i chirurgów, a także poprzez przeprowadzenie ogólnopolskiej kampanii społecznej w mediach społecznościowych. Kolejnym celem jest potencjalne zwiększenie liczby chętnych na rezydenturę z chirurgii ogólnej poprzez organizację kursów chirurgii laparoskopowej dla studentów i lekarzy.