Edukacja lekarzy w zakresie szczepień dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Symbol
2W9
Rok początku realizacji
Tytuł projektu
Instytucja finansująca
lek. Anna Piwowarczyk
Numer umowy o dofinansowanie
Załącznik nr 5 do SOP-MED.-102-01
Przyznane środki ogółem TYLKO WUM
Przyznane środki ogółem NA WSZYSTKICH

Nadrzędnymi celami projektu są:
• edukacja lekarzy z zakresu wiedzy o szczepieniach dla dzieci
• edukacja lekarzy z zakresu wiedzy o szczepieniach dla dzieci z ASD
• edukacja lekarzy z zakresu technik komunikacji z rodzicami dzieci z ASD jako grupy rodziców ze specjalnymi potrzebami w zakresie informacji o szczepieniach.
• edukacja studentów kierunków lekarskich na uniwersytecie medycznym z zakresu wakcynologii
• edukacja studentów kierunków lekarskich na uniwersytecie medycznym z zakresu komunikacji z pacjentami na temat szczepień

Powyższe cele będą mogły zostać osiągnięte, dzięki przeprowadzonym w początkowej fazie projektu badaniom postaw i potrzeb rodziców dzieci z ASD. Wyniki badań posłużą do jak najlepszego, celowanego przygotowania pakietu edukacyjnego dla lekarzy różnych specjalności, ze szczególnym uwzględnieniem lekarzy POZ, pediatrów i psychiatrów, którzy mają najczęstszy kontakt z rodzicami dzieci z ASD.
Dzięki przeprowadzeniu wykładów na konferencji i warsztatów będzie można zwiększyć wiedzę lekarzy z zakresu szczepień i technik komunikacji w rozmowach z pacjentami na temat szczepień.
Projektem objęci są lekarze rodzinni, pediatrzy, a także psychiatrzy w liczbie co najmniej 500 osób w ramach przeprowadzonych wykładów na konferencjach medycznych, a także warsztatach specjalizacyjnych dla określonych grup lekarzy. Procesem edukacyjnym zostaną objęci również studenci uniwersytetu medycznego w ramach przeprowadzonych dodatkowych wykładów z zakresu wakcynologii i technik komunikacji z pacjentami.