Uczelnia Warszawski Uniwersytet Medyczny realizuje projekt pn. Promocja wykorzystania narzędzi bioinformatycznych w hematologii na międzynarodowych zjazdach i konferencjach ”, która otrzymała środki finansowe w kwocie 41 396,33 zł w ramach projektu niekonkurencyjnego pt. „Wsparcie studentów w zakresie podniesienia ich kompetencji i umiejętności” realizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Tytuł Projektu:
Promocja wykorzystania narzędzi bioinformatycznych w hematologii na międzynarodowych zjazdach i konferencjach.
Zadania, działania, które będą realizowane w ramach Projektu:
Udział w konferencjach naukowych, na których zaprezentowane będą wyniki następujących badań:
1.1. Pilotaż do badania pt. „Identyfikacja i charakterystyka profili omicznych w surowicy pacjentów poddawanych terapii CAR-T anty-CD19” [Programy: DataAnalysis (Bruker), ProteoScape (Bruker), SwissProt, MetaboScape 5.0, Metascape, MetaboAnalyst 6.0 / język R] – projekt we współpracy z Laboratorium Medycyny Regeneracyjnej WUM. Jest to innowacyjne badanie mające na celu identyfikację profili omicznych (metabo-/proteomika) powiązanych z obrazem klinicznym pacjentów poddawanych terapii CAR-T. Niezbędnym elementem badania jest zastosowanie narzędzi bioinformatycznych. Wyniki badania pozwolą na lepsze zrozumienie molekularnego podłoża działań niepożądanych obserwowanych w trakcie terapii CAR-T oraz wyników leczenia.
1.2. Meta-analiza pt. „Meta-analysis of response rates to first-line salvage treatment after anti-CD19 CAR-T therapy failure in adult patients with B-cell acute lymphoblastic leukemia” – nr PROSPERO: CRD42024517420 (język R). Celem jest przeprowadzenie meta-analizy identyfikującej terapie ratunkowe związane z najwyższymi odsetkami odpowiedzi po niepowodzeniu CAR-T u pacjentów z ostrą białaczką limfoblastyczną B komórkową. Analizy wymagają znajomości języka programowania R. Wyniki badania pozwolą na usprawnienie wyboru optymalnego postępowania po niepowodzeniu terapii CAR-T.
1.3. Badanie pt. „Ocena poziomu ekspresji wewnątrzkomórkowego komplementu (komplosomu) w komórkach jednojądrzastych krwi obwodowej pacjentów z chłoniakiem LBCL poddanych terapii CAR-T anty-CD19 - badanie pilotażowe” (język R). Niniejsza analiza ma na celu zbadanie wpływu komplosomu na skuteczność́ terapii CAR-T oraz towarzyszące jej działania niepożądane. Jest to jedno z pierwszych badań nad tym zagadnieniem na świecie, a jego elementem jest analiza bioinformatyczna. Uzyskane wyniki mogą̨ stanowić́ bazę do dalszych badań, w tym koncentrujących się na modulacji składowych komplosomu w celach terapeutycznych.
Grupy docelowe Projektu:
Grupę docelową w Projekcie stanowią uczelnie oraz studenci. Projekt ukierunkowany jest na studentki i studentów lub ich zespoły, których potencjał rozwojowy i dotychczasowe doświadczenie dają podstawy sądzić, iż mogą wygrywać konkursy i zawody międzynarodowe o najwyższej randze.
Cel Projektu:
Celem projektu jest wsparcie w rozwoju innowacyjności oraz aktywności naukowej, jak również podniesienie kompetencji w zakresie bioinformatyki poprzez uczestniczenie w kursach oraz udział w konferencjach naukowych, na których zaprezentowane będą wyniki badań.
Rezultaty Projektu:
Rezultatem Projektu będzie nabycie kompetencji lub kwalifikacji lub umiejętności przez osoby uczestniczące w kształceniu na poziomie wyższym oraz zwiększenie ogólnej liczby osób studiujących, które w ramach systemu szkolnictwa wyższego wezmą udział w różnych formach międzynarodowego współzawodnictwa.
Wartość Projektu (łączna wysokość wydatków kwalifikowalnych):
41 396,33 zł
Wysokość dofinansowania ze środków europejskich (wysokość wkładu Funduszy Europejskich):
34 160,25 zł
#FunduszeUE
#FunduszeEuropejskie
_____________________________________________________________
Zgłaszanie podejrzenia o niezgodności Projektu lub działań Beneficjenta z KPON1
Warszawski Uniwersytet Medyczny informuje, że w przypadku podejrzenia niezgodności Projektu lub działań Beneficjenta z KPON, istnieje możliwość zgłaszania nieprawidłowości do Instytucji Zarządzającej lub Instytucji Pośredniczącej.
Sygnały, zgłoszenia lub skargi dotyczące wystąpienia niezgodności Projektu z postanowieniami KPON mogą przekazywać osoby fizyczne (uczestnicy projektu lub ich pełnomocnicy i przedstawiciele), instytucje uczestniczące we wdrażaniu funduszy Unii Europejskiej, strona społeczna (stowarzyszenia, fundacje), za pomocą (w każdym poniższym przypadku uznaje się zgłoszenie za przekazane w formie pisemnej):
- poczty tradycyjnej - w formie listownej na adres ministerstwa: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa lub adres Instytucji Pośredniczącej: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, ul. Chmielna 69, 00-801 Warszawa,
- skrzynki nadawczej e-PUAP Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej lub Instytucji Pośredniczącej: /MIR/SkrytkaESP lub /NCBiR/SkrytkaESP.
