Uczelnia Warszawski Uniwersytet Medyczny realizuje projekt pn. „Multimodalna ocena pośrednich zwężeń w tętnicach wieńcowych za pomocą tomografii komputerowej, wskaźników fizjologicznych, biomechanicznych i morfologii blaszki”, która otrzymała środki finansowe w kwocie 62 639,60 zł w ramach projektu niekonkurencyjnego pt. „Wsparcie studentów w zakresie podniesienia ich kompetencji i umiejętności” realizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Tytuł Projektu:
Multimodalna ocena pośrednich zwężeń w tętnicach wieńcowych za pomocą tomografii komputerowej, wskaźników fizjologicznych, biomechanicznych i morfologii blaszki
Zadania, działania, które będą realizowane w ramach Projektu:
Pacjenci po rewaskularyzacji tętnic wieńcowych są narażeni na ryzyko incydentów niedokrwiennych. Post-PCI FFR, mimo potencjalnej wartości prognostycznej, rzadko jest stosowany ze względu na inwazyjność. Rozwój technologii obliczeniowej umożliwił nieinwazyjną ocenę tego wskaźnika, lecz jego wpływ na objawy dławicowe i jakość życia pozostaje nieznany.
Nasze badanie oceni wartość prognostyczną wskaźnika vessel FFR, analizując jakość życia i objawy dławicowe u pacjentów po PCI w różnych punktach czasowych. Wyniki pomogą określić jego użyteczność w ocenie długoterminowych korzyści leczenia.
Projekt obejmuje prezentację wyników na trzech międzynarodowych konferencjach, co pozwoli na ich promocję wśród badaczy z całego świata oraz podniesienie naszych kompetencji w zakresie analiz statystycznych i metodologii badań. Planujemy udział w cyklu kursów dotyczących zaawansowanych metod statystycznych oraz warsztatów naukowych, które umożliwią nam skuteczniejsze opracowanie wyników.
Dzięki udziałowi w prestiżowych konferencjach (International Student Congress Graz, 32nd Annual Scientific Congress of the Hong Kong College of Cardiology, TCT 2025) nawiążemy międzynarodowe kontakty, poszerzymy wiedzę o nowoczesnych metodach badań i technologii w kardiologii oraz zwiększymy jakość prezentowanych wyników.
Dodatkowo przeprowadzimy badanie ankietowe dotyczące jakości życia pacjentów przed i po angioplastyce, co dostarczy kluczowych danych do oceny efektów leczenia i zostanie zaprezentowane podczas kongresów.
Grupy docelowe Projektu:
Grupę docelową w Projekcie stanowią uczelnie oraz studenci. Projekt ukierunkowany jest na studentki i studentów lub ich zespoły, których potencjał rozwojowy i dotychczasowe doświadczenie dają podstawy sądzić, iż mogą wygrywać konkursy i zawody międzynarodowe o najwyższej randze.
Cel Projektu:
Celem projektu jest wsparcie w rozwoju innowacyjności oraz aktywności naukowej, jak również podniesienie kompetencji w zakresie bioinformatyki poprzez uczestniczenie w kursach oraz udział w konferencjach naukowych, na których zaprezentowane będą wyniki badań.
Rezultaty Projektu:
Rezultatem Projektu będzie nabycie kompetencji lub kwalifikacji lub umiejętności przez osoby uczestniczące w kształceniu na poziomie wyższym oraz zwiększenie ogólnej liczby osób studiujących, które w ramach systemu szkolnictwa wyższego wezmą udział w różnych formach międzynarodowego współzawodnictwa.
Wartość Projektu (łączna wysokość wydatków kwalifikowalnych):
62 639,60 zł
Wysokość dofinansowania ze środków europejskich (wysokość wkładu Funduszy Europejskich):
46 288,87 zł
#FunduszeUE
#FunduszeEuropejskie
_____________________________________________________________
Zgłaszanie podejrzenia o niezgodności Projektu lub działań Beneficjenta z KPON1
Warszawski Uniwersytet Medyczny informuje, że w przypadku podejrzenia niezgodności Projektu lub działań Beneficjenta z KPON, istnieje możliwość zgłaszania nieprawidłowości do Instytucji Zarządzającej lub Instytucji Pośredniczącej.
Sygnały, zgłoszenia lub skargi dotyczące wystąpienia niezgodności Projektu z postanowieniami KPON mogą przekazywać osoby fizyczne (uczestnicy projektu lub ich pełnomocnicy i przedstawiciele), instytucje uczestniczące we wdrażaniu funduszy Unii Europejskiej, strona społeczna (stowarzyszenia, fundacje), za pomocą (w każdym poniższym przypadku uznaje się zgłoszenie za przekazane w formie pisemnej):
- poczty tradycyjnej - w formie listownej na adres ministerstwa: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa lub adres Instytucji Pośredniczącej: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, ul. Chmielna 69, 00-801 Warszawa,
- skrzynki nadawczej e-PUAP Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej lub Instytucji Pośredniczącej: /MIR/SkrytkaESP lub /NCBiR/SkrytkaESP.
