nabór w konkursie: STUDENCKIE KOŁA NAUKOWE TWORZĄ INNOWACJE

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego od 30 września 2024 r. do 4 listopada 2024 r. prowadzi nabór wniosków w ramach programu: Studenckie Koła Naukowe tworzą innowacje.

Warszawski Uniwersytet Medyczny może złożyć nie więcej niż:

1. 3 wnioski dotyczące kół naukowych, które nie uczestniczyły w okresie 24 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku w organizowanych na arenie międzynarodowej konkursach o tematyce badawczej lub naukowo-technicznej, do udziału w których są zapraszane koła naukowe działające w uczelniach;
  2. 10 wniosków dotyczących kół naukowych, które uczestniczyły w okresie 24 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku w organizowanych na arenie międzynarodowej konkursach o tematyce badawczej lub naukowo-technicznej, do udziału w których są zapraszane koła naukowe działające w uczelniach.

UWAGA: uczestnictwo w konferencjach dotyczy członków koła.

W obecnej edycji jedno koło może złożyć nie więcej niż 2 wnioski. W przypadku dużego zainteresowania programem dopuszcza się możliwość ograniczenia liczby wniosków przypadających na jedno koło naukowe.

Studenckie Koła Naukowe WUM zainteresowane złożeniem wniosku prosimy o zapoznanie się z wytycznymi MNiSW https://www.gov.pl/web/nauka/program-studenckie-kola-naukowe-tworza-innowacje a następnie przygotowanie i przesłanie na adres awn@wum.edu.pl w nieprzekraczalnym terminie do 30 września 2024 r. do godz.12.00 skanu podpisanego Zgłoszenia Projektu (wzór w załączeniu)

Z uwagi na krótki termin aplikowania oraz bardzo dużą liczbę ogłoszonych konkursów oraz przygotowywanych wniosków zgłoszenia niekompletne oraz przesłane po terminie nie będą rozpatrywane.

Przy wypełnianiu Zgłoszenia proszę wziąć pod uwagę poniższe warunki Programu:

Przedmiotem programu jest wsparcie studenckich kół naukowych działających w ramach uczelni w (każdy wniosek musi obejmować CO NAJMNIEJ JEDNO Z PONIŻSZYCH 4 DZIAŁAŃ):

1. prowadzeniu badań naukowych lub prac rozwojowych, w szczególności mających na celu tworzenie lub modernizację technologii lub rozwiązań technicznych, i w popularyzacji ich wyników,
  2. transferze wyników prowadzonych badań naukowych lub prac rozwojowych do sfery gospodarczej,
  3. nabywaniu przez członków tych kół kompetencji miękkich potrzebnych do prowadzenia badań naukowych lub prac rozwojowych i promocji ich wyników, w szczególności w zakresie komercjalizacji tych wyników oraz związanego z nimi know-how, pracy w zespole i wystąpień publicznych podczas udziału w konferencjach naukowych i naukowo-technicznych oraz seminariach naukowych,
  4. zakupie certyfikatów i licencji niezbędnych w procesie komercjalizacji wyników badań naukowych lub prac rozwojowych oraz know-how związanego z tymi wynikami

– w celu pomocy tym kołom w realizacji innowacyjnych projektów i podniesienia jakości działalności tych kół oraz usprawnienia mechanizmu transferu technologii i rozwiązań technicznych powstałych w ramach ich działalności do sfery gospodarczej.

Warunkiem udziału w programie jest przedstawienie projektu, którego:

1. okres realizacji nie przekracza 12 miesięcy;
  2. zakres rzeczowy:
  1. nie obejmuje działań finansowanych z innych środków pochodzących z budżetu państwa,
  2. obejmuje działalność jednego koła naukowego,
  3. obejmuje co najmniej jedno z działań wskazanych powyżej.

Jeden wniosek dotyczy jednego projektu.

We wniosku należy wskazać:

1. konkretne i weryfikowalne rezultaty projektu;
  2. merytoryczne uzasadnienie realizacji projektu.
  3. zasadność planowanych kosztów realizacji w odniesieniu do zakresu rzeczowego projektu.

Wysokość finansowania albo dofinansowania projektu nie może przekroczyć 70 tys. zł.

Harmonogram wewnętrzny pracy nad wnioskiem zostanie przekazany wybranym Inicjatorom.

Termin przekazania kompletnych zweryfikowanych przez Dział Wsparcia Projektów wniosków do podpisu Rektora: 28 października 2024.

Komunikat_o_ustanowieniu_programu_pn_Studenckie_koła_naukowe_tworzą_innowacje

20210917_Komunikat_Ministra_Edukacji_i_Nauki_z_dnia_16_września_2021_r_o_zmianie_komunikatu_o_ustanowieniu_programu_pod_nazwą_SKN

20240904_Komunikat_Ministra_Nauki_z_dnia_3_września_2024_roku_o_zmianie_komunikatu_SKN

20240918_Studenckie_koła_naukowe_tworzą_innowacje__-__wytyczne_dla_Beneficjentów