PROM NA WUM - krótkookresowa wymiana akademicka

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłosiła nabór wniosków o udział w programie pn. PROM – krótkookresowa wymiana akademicka. W ramach programu mogą zostać sfinansowane krótkookresowe mobilności (przyjazdowe i wyjazdowe) kadry, osób studiujących, doktorantów i doktorantek trwające od 5 do 30 dni w okresie od 01.10.2024 do 30.09.2025 r.

Z uwagi na to, że WUM może złożyć tylko 1 wniosek  w ramach naboru osoby zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o wypełnienie ZGŁOSZENIA w nieprzekraczalnym terminie do dnia 17.06.2024 do godz.10:00.

Link do zgłoszenia: ZGŁOSZENIE PROM NA WUM

KRYTERIA WYBORU

O uwzględnieniu zgłoszenia w składanym wniosku będą decydować następujące kryteria:

1. Przesłanie Zgłoszenia w terminie do 17.06.2024 do godz. 10:00;
  2. Poprawność i kompletność Zgłoszenia;
  3. Kolejność nadesłania zgłoszeń – ze względu na:
    1. Limit całkowitej kwoty dofinansowania o jaką może wnioskować WUM;
    2. Limit udziału kadry w wymianie krótkookresowej do 30% ogółu grupy docelowej Uczestników projektu.
  4. Termin planowanej mobilności krótkookresowej mieszczący się w okresie od 01.10.2024 do 30.09.2025 r.
  5. Czas trwania planowanej mobilności krótkookresowej od 5 do 30 dni
  6. Uzasadnienie realizacji działania, tj. zgodność zaplanowanych działań z zakresem:
    1. zainteresowań i aktywności studenckiej (student);
    2. pracy doktorskiej czy badań naukowych prowadzonych w ramach przewodu doktorskiego (doktorant);
    3. z zakresem pracy na uczelni (kadra).
  7. Planowany program doskonalenia kompetencji własnych w ramach wybranej formy wsparcia;
  8. Spodziewane rezultaty - planowane wykorzystanie nabytych kompetencji.

ZASADY PROGRAMU:

Program PROM skierowany jest do:

1. Osób kształcących się na studiach I i II stopnia, jednolitych studiach magisterskich, studiach doktoranckich lub w szkole doktorskiej;
  2. Osób pracujących w instytucjach szkolnictwa wyższego i nauki (stanowiące nie więcej niż 30% uczestników całego projektu)

Aktywności w ramach krótkookresowych mobilności:

1. aktywny udział w konferencji za granicą (wystąpienie, w tym udział w sesji posterowej),
  2. pozyskanie materiałów do pracy doktorskiej, artykułu naukowego,.
  3. udział w szkole letniej lub szkole zimowej,
  4. wykonanie pomiarów z wykorzystaniem unikatowej aparatury, testowanie aparatury badawczej, unikalnego instrumentarium artystycznego,
  5. udział w krótkich formach kształcenia, tj. kursach w tym intensywnych zaliczanych do procesu kształcenia, warsztatach, stażach zawodowych lub stażach przemysłowych, wizytach studyjnych, w tym również realizowanych u przedsiębiorców,
  6. wykonanie kwerend archiwalnych lub bibliotecznych,
  7. prowadzenie zajęć dydaktycznych,
  8. udział w przygotowaniu międzynarodowego wniosku grantowego.

Aktywności te będzie można zrealizować w formule stacjonarnej, zdalnej i mieszanej (ang. blended learning), w sposób zapewniający osiągnięcie oczekiwanych od mobilności rezultatów (np. doświadczenia i zrozumienia różnic kulturowych, oswajania odmienności, godzenia różnych systemów wartości i zachowań).

DOKUMENTACJA KONKURSOWA:

Dokumentacja dotycząca Programu PROM  dostępna jest na stronie internetowej: https://nawa.gov.pl/instytucje/program-prom

Wszelkie pytania prosimy kierować drogą emailową na adres: awn@wum.edu.pl