Konkurs sieci JPND - Mechanisms and measurement of disease progression in the early phase of neurodegenerative diseases.

Narodowe Centrum Nauki (NCN) we współpracy z siecią JPND (EU Joint Programme – Neurodegenerative Disease Research) ogłasza konkurs na międzynarodowe projekty badawcze dotyczące zrozumienia mechanizmów powstawania chorób neurodegeneracyjnych jak również zwiększenia możliwości mierzenia parametrów stanowiących o progresji choroby we wczesnych i przedobjawowych jej stadiach. Temat konkursu JPND Call 2024 brzmi:

O finansowanie mogą się starać konsorcja międzynarodowe złożone z co najmniej trzech zespołów badawczych pochodzących z co najmniej trzech różnych krajów biorących udział w konkursie. Konsorcja nie mogą być jednak złożone z więcej niż siedmiu zespołów badawczych. Kierownik polskiego zespołu musi posiadać co najmniej stopień naukowy doktora.

Kraje uczestniczące w konkursie: Austria, Belgia, Czechy, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Izrael, Kanada, Luksemburg, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Polska, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Węgry, Włochy.

W związku z inwazją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, Rada Narodowego Centrum Nauki ustala, że we wnioskach składanych w konkursach Narodowego Centrum Nauki nie można planować jakiejkolwiek współpracy podmiotów polskich z podmiotami rosyjskimi. Zaplanowanie takiej współpracy będzie skutkować odrzuceniem wniosku ze względów formalnych.

Proces wnioskowania o udzielenie finansowania:

Etap pierwszy:

Nabór wniosków wspólnych wstępnych (pre-proposals) odbywa się wyłącznie poprzez elektroniczny system składania wniosków sieci JPND. Na tym etapie polscy wnioskodawcy nie składają do NCN żadnych dokumentów.

Etap drugi:

• poziom krajowy: przygotowanie przez polski zespół badawczy wniosku krajowego dotyczącego polskiej części projektu, który należy złożyć do NCN w formie elektronicznej za pośrednictwem systemu OSF w terminie do 7 dni po upływie terminu składania wniosków wspólnych pełnych na poziomie międzynarodowym.

Harmonogram konkursu:

• Termin składania wniosków wspólnych wstępnych (pre-proposal): 5 marca 2024 r., 12:00 CET
  • Zaproszenie do składania wniosków wspólnych pełnych (full proposals): maj 2024 r.
  • Termin składania wniosków wspólnych pełnych (full proposals): 25 czerwca 2024 r., 12:00 CEST
  • Termin składania wniosków krajowych w systemie OSF: 2 lipca 2024 r.,
  • Wyniki konkursu: październik 2024 r.

UWAGA - Harmonogram składania wniosku na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym

• Osoby zainteresowane przygotowaniem wniosku o dofinansowanie w ramach przedmiotowego konkursu prosimy o zgłoszenie takiego zamiaru do Działu Wsparcia Projektów WUM w terminie do 05.02.2024 na adres: awn@wum.edu.pl.

W konkursie JPND Call 2024 można otrzymać środki na wynagrodzenia dla zespołu badawczego, wynagrodzenia i stypendia dla studentów lub doktorantów, zakup lub wytworzenie aparatury naukowo-badawczej oraz pokryć inne koszty związane z wydatkami niezbędnymi do realizacji projektu badawczego.

Całkowita wysokość środków finansowych przeznaczonych przez NCN na realizację zadań przez polskie zespoły badawcze w konkursie wynosi 1 mln EUR.

Kurs EUR, po jakim należy wyliczyć budżet polskiej części projektu we wniosku wspólnym: 1 EUR = 4,3334 PLN.

Prosimy o zapoznanie się z:

• dokumentacją konkursową dostępną na stronie sieci JPND (dokumentacja obowiązuje wszystkich wnioskujących w konkursie);
  • szczegółowymi informacjami dla wnioskodawców, umieszczonymi poniżej oraz kompletem załączników do niniejszego ogłoszenia (dokumentacja dotyczy wyłącznie wnioskodawców ubiegających się o finansowanie z NCN).

Podmioty uprawnione do składania wniosków

Uczelnie

Badawcze