SONATA 19

Konkurs SONATA 19 przeznaczony jest dla naukowców, którzy uzyskali stopień doktora w okresie od 2 do 7 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem (tj. od 1 stycznia 2016 r. do 31 grudnia 2021 r. Okres ten może być przedłużony w określonych przypadkach) oraz w swoim dorobku naukowym posiada co najmniej jedną opublikowaną lub przyjętą do druku pracę. Wnioskodawcy mogą ubiegać się o finansowanie projektów obejmujących badania podstawowe.

Kierownikiem projektu finansowanego w ramach konkursu SONATA można być tylko raz.

Uwaga!

W danej edycji konkursów można być wskazanym jako kierownik projektu tylko w jednym wniosku. Oznacza to, że w tej edycji konkursów NCN, dana osoba może być wskazana tylko raz jako kierownik projektu we wniosku OPUS lub we wniosku OPUS LAP lub we wniosku SONATA.

Czas trwania projektu:

12 miesięcy, 24 miesiące lub 36 miesięcy.

WAŻNE - OGRANICZENIA!

Łączna liczba projektów NCN kierowanych przez daną osobę i wniosków złożonych w NCN, będących w ocenie lub zakwalifikowanych do finansowania, w których ta osoba wskazana jest jako kierownik projektu, nie może przekraczać dwóch. Liczba ta ulega zwiększeniu do trzech w przypadku, gdy dana osoba kieruje co najmniej jednym projektem finansowanym w międzynarodowym konkursie NCN lub złożyła co najmniej jeden wniosek do międzynarodowego konkursu NCN. Do limitów tych nie wlicza się projektów ani wniosków z konkursów PRELUDIUM BIS i DIOSCURI.

Harmonogram składania wniosków w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym (dotyczy również wniosków, w których WUM jest konsorcjantem):

• Do 07.11.2023 r. – przesłanie na adres Działu Wsparcia Projektów WUM awn@wum.edu.pl  kompletnego wniosku w formacie pdf (pobranego z systemu OSF) do weryfikacji pracowników Działu
    oraz

• pisemnej zgody Kierownika Jednostki na prowadzenie projektu w Jednostce przez Inicjatora projektu (informacja w formie e-mail),
    • pisemnej zgody Dyrekcji Szpitala* na prowadzenie projektu (informacja w formie skanu formularza wysłanego e-mailem):
    a) w przypadku wniosków, w których zakresie jest przewidziane prowadzenie projektu na bazie szpitalnej WUM,
    b) w przypadku wniosków, w których planowane jest udostępnianie danych medycznych przez Szpital.

* W przypadku UCK WUM prosimy o kontakt z Panią Iwoną Marczenko iwona.marczenko@uckwum.pl

Wnioski bez wymaganych zgód nie będą procedowane.

• Do 14.11.2023 r. – przesłanie na adres Działu Wsparcia Projektów WUM awn@wum.edu.pl Porozumienia o współpracy (dokument pobrany z wniosku w systemie OSF) do podpisu Pana Prorektora dla - projektów realizowanych w konsorcjach;
  • Do 06.12.2023 r. – przesłanie na adres Działu Wsparcia Projektów WUM awn@wum.edu.pl  ostatecznej wersji wniosku w formacie pdf.

Ostateczny termin przesyłania zatwierdzonych wniosków do podpisu Prorektora ds. Nauki i Transferu Technologii upływa 6 grudnia 2023 roku.

Nabór wniosków w systemie OSF trwa do 15 grudnia 2023 r. do godz. 16:00.

Podmioty uprawnione do składania wniosków

Naukowe