- Strona główna
- PRELUDIUM BIS 5
PRELUDIUM BIS 5
Narodowe Centrum Nauki ogłosiło nabór do konkursu PRELUDIUM BIS 5
PRELUDIUM BIS 5 - celem konkursu jest wsparcie kształcenia doktorantów w szkołach doktorskich i finansowanie projektów badawczych realizowanych przez doktorantów w ramach przygotowywanych przez nich rozpraw doktorskich.
Kierownikiem projektu może być osoba, która spełnia wymagania dla promotora określone w art. 190 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (warunek musi zostać spełniony na dzień zakończenia naboru wniosków w konkursie) oraz będzie promotorem doktoranta, realizującego projekt badawczy finansowany w ramach konkursu PRELUDIUM BIS.
Zainteresowani pełnieniem funkcji Promotora przyszłego doktoranta proszeni są o zapoznanie się z wymogami konkursowymi oraz przesłanie do dnia 31 lipca br. na adres: awn@wum.edu.pl zgłoszenia (informacji o chęci wzięcia udziału w konkursie) wraz z informacją o nazwie konkursu.
UWAGA:
Na etapie składania wniosku NIE MOŻNA WSKAZAĆ DOKTORANTA Z IMIENIA I NAZWISKA.
Doktorantem w projekcie PRELUDIUM BIS nie może być osoba, która aktualnie jest doktorantem.
Zgodnie z zasadami konkursu doktorantem musi być osoba wybrana w drodze konkursu oraz przyjęta do Szkoły Doktorskiej w trakcie realizacji projektu, tj. nie wcześniej niż w 2024 roku.
Harmonogram składania wniosków w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym (dotyczy również wniosków, w których WUM jest konsorcjantem):
- Do 16.08.2023 r. – przesłanie na adres Działu Wsparcia Projektów WUM awn@wum.edu.pl kompletnego wniosku w formacie pdf (pobranego z systemu OSF) do weryfikacji pracowników Działu
oraz
• pisemnej zgody Kierownika Jednostki na prowadzenie projektu w Jednostce przez Inicjatora projektu (informacja w formie e-mail),
• pisemnej zgody Dyrekcji Szpitala* na prowadzenie projektu (informacja w formie skanu formularza wysłanego e-mailem):
a) w przypadku wniosków, w których zakresie jest przewidziane prowadzenie projektu na bazie szpitalnej WUM,
b) w przypadku wniosków, w których planowane jest udostępnianie danych medycznych przez Szpital.
* W przypadku UCK WUM prosimy o kontakt z Panią Iwoną Marczenko iwona.marczenko@uckwum.pl
Wnioski bez wymaganych zgód nie będą procedowane.
- Do 22.08.2023 r. – przesłanie na adres Działu Wsparcia Projektów WUM awn@wum.edu.pl Porozumienia o współpracy (dokument pobrany z wniosku w systemie OSF) do podpisu Pana Prorektora - dla projektów realizowanych w konsorcjach;
- Do 06.09.2023 r. – przesłanie na adres Działu Wsparcia Projektów WUM awn@wum.edu.pl ostatecznej wersji wniosku w formacie pdf.
Ostateczny termin przesyłania zatwierdzonych wniosków do podpisu Prorektora ds. Nauki i Transferu Technologii upływa 6 września 2023 roku.
Nabór wniosków w systemie OSF trwa do 15 września 2023 r. do godz. 16:00.
Zespół badawczy planowany do realizacji projektu składa się wyłącznie z kierownika projektu i doktoranta, który będzie:
a) wybrany w drodze konkursu przeprowadzanego na zasadach określonych w Regulaminie,
b) przyjęty do szkoły doktorskiej,
c) realizował program kształcenia w szkole doktorskiej,
d) realizowała indywidualny plan badawczy, o którym mowa w art. 202 ust. 1 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, spójny z realizowanym projektem badawczym,
e) realizowała staż zagraniczny, o którym mowa pkt 9, w trakcie realizacji projektu badawczego.
Budżet projektów PRELUDIUM BIS 5 może obejmować środki na badania w wysokości co najwyżej 300 000 zł, koszty stypendium doktoranckiego oraz koszty pośrednie.
Czas trwania projektu: 36 lub 48 miesięcy.
W konkursie PRELUDIUM BIS 5 musi zostać zaplanowany staż zagraniczny dla doktoranta, trwający od 3 do 6 miesięcy w zagranicznym ośrodku naukowym, o finansowanie którego doktorant ma obowiązek wystąpić w programie przeprowadzanym przez NAWA.
Link do konkursu: https://www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/preludiumbis5
WAŻNE - OGRANICZENIA!
Łączna liczba projektów NCN, kierowanych przez daną osobę i wniosków złożonych w NCN będących w ocenie lub zakwalifikowanych do finansowania, w których osoba wskazana jest jako kierownik projektu, nie może przekraczać dwóch. Liczba ta ulega zwiększeniu do trzech w przypadku, gdy dana osoba kieruje co najmniej jednym projektem finansowanym w międzynarodowym konkursie NCN lub złożyła co najmniej jeden wniosek do międzynarodowego konkursu NCN. Do limitów tych nie wlicza się projektów ani wniosków z konkursów PRELUDIUM BIS i DIOSCURI.