Nabór wniosków aparaturowych i budowlanych związanych z działalnością naukową do MEiN

Decyzją Prorektora ds. Nauki i Transferu Technologii Profesora Piotra Pruszczyka rozpoczynamy procedurę naboru wniosków w sprawie przyznania środków finansowych na realizację inwestycji związanych z działalnością naukową w ramach programu MEiN.

Rodzaje inwestycji objęte finansowaniem:

1. BUDOWLANA – Typy inwestycji:
    1. budowlana
    2. zakup nieruchomości
  2. APARATURA – o wartości przekraczającej 500 000,00zł -Typy inwestycji:
    1. zakup
    2. wytworzenie
    3. rozbudowa
  3. INFRASTRUKTURA INFORMATYCZNA – o wartości przekraczającej 500 000,00zł - Typy inwestycji:
    1. zakup
    2. wytworzenie
    3. rozbudowa

Przed przystąpieniem do pracy nad wnioskiem proszę zapoznać się z poniższymi wymogami formalnymi związanymi ze składaniem wniosków inwestycyjnych na WUM:

W ramach procedury wewnętrznej przygotowywania i składania wniosków na WUM przewidziane jest 5 ETAPÓW:

ETAP I  – zgłoszenie projektu przez Inicjatora,

ETAP II – wybór inicjatyw do przygotowania wniosku o dofinansowanie

ETAP III – przygotowanie wniosku,

ETAP IIIa – uzyskanie zgody Dyrekcji Szpitali WUM,

ETAP IV – uzyskanie wkładu własnego do projektu,

ETAP V – złożenie wniosku do Ministerstwa

ETAP I – zgłoszenie projektu przez Inicjatora:

W nieprzekraczalnym terminie do 22.06.2023 r. przesłanie na adres Działu Wsparcia Projektów WUM awn@wum.edu.pl skanu wypełnionego i podpisanego zgłoszenia projektu.

UWAGA: z uwagi na harmonogramy ogłoszonych konkursów i liczbę wniosków składanych przez WUM zgłoszenia niekompletne, niepodpisane i przesłane po terminie nie będą procedowane.

Zgłaszając swój projekt proszę wziąć pod uwagę Państwa dyspozycyjność w lipcu oraz możliwość skompletowania wszystkich niezbędnych załączników, o których mowa w etapie III.

ETAP II – Władze Uczelni/ organy wskazane przez Władze Uczelni dokonają wyboru inicjatyw. Liczba składanych przez WUM wniosków jest ograniczona. O wyborze inicjatywy będzie decydowała jakość i kompletność przesłanego zgłoszenia, w tym bezpośrednio wpisywanie się w kryteria oceny wniosków wskazane przez MEiN.

ETAP III – Przygotowanie wniosku przez wybranych Inicjatorów:

Obowiązkowe załączniki na etapie przygotowywania wniosku:

1. W zakresie wniosków budowlanych:
    1. zakres rzeczowy prac budowlanych/adaptacji,
    2. wykaz planowanego do zakupu pierwszego wyposażenia,
    3. plany adaptacji (opis we wniosku oraz plan graficzny w formie załącznika),
    4. kosztorys prac budowlanych oraz pierwszego wyposażenia (minimum 3 oferty potencjalnych wykonawców),
    5. harmonogram realizacji inwestycji.
  2. W zakresie aparatury:
  1. oferty na zakup, montaż i rozruch aparatury (minimum 3 oferty cenowe),
  2. harmonogram realizacji inwestycji.
  1. W zakresie infrastruktury informatycznej:
    1. oferty na zakup infrastruktury informatycznej (minimum 3 oferty cenowe),
    2. harmonogram realizacji inwestycji.

ETAP IIIa – uzyskanie zgody Dyrekcji Szpitali WUM,

ETAP IV – uzyskanie wkładu własnego do projektu,

ETAP V – złożenie wniosku do Ministerstwa w terminie do 28.07.2023,

Procedury postępowania w powyższych Etapach wraz z harmonogramem zostaną przekazane bezpośrednio Inicjatorom projektów, których wnioski zostaną wybrane przez Władze Uczelni.

Planując przygotowanie zgłoszenia i wniosku proszę wziąć pod uwagę:

Kryteria wyboru wniosków w przypadku inwestycji związanych z działalnością naukową:

1. zasadność wykorzystania infrastruktury przewidzianej do finansowania do realizacji planowanych prac lub zadań,
  2. możliwość wykorzystania infrastruktury przewidzianej do finansowania przez inne podmioty w związku z jej planowanym udostępnianiem lub w ramach współpracy wnioskodawcy z tymi podmiotami,
  3. przygotowanie wnioskodawcy do realizacji inwestycji i użytkowania infrastruktury przewidzianej do finansowania,
  4. prawidłowość wykorzystania i rozliczania wcześniej przyznanych środków finansowych na realizację inwestycji

We wniosku należy wykazać:

• uzasadnienie celowości realizacji inwestycji,
  • znaczenie inwestycji dla rozwoju nauki na świecie,
  • znaczenie inwestycji dla innowacyjności i gospodarki wraz ze wskazaniem prac lub zadań, które będą realizowane przy wykorzystaniu finansowanej infrastruktury,
  • listy intencyjne/potwierdzające stałą współpracę oraz potwierdzające potrzeby innych podmiotów do korzystania z planowanej inwestycji,
  • oferty na zakup aparatury

Do wszystkich wniosków w sprawie przyznania środków finansowych na realizację inwestycji związanej z działalnością naukową składanych przez WUM przed wysłaniem wniosku do Ministerstwa wymagane jest:

1. przekazanie wypełnionego i podpisanego przez dysponenta środków formularza: „załącznik 1a do Inicjatywy projektowej – źródła finansowania projektów” z uzupełnionymi danymi w pozycjach: faza realizacji oraz koszty po zakończeniu realizacji projektu (formularz zostanie przekazany wybranym Inicjatorom).
  2. uzyskanie pisemnej zgody Kierownika Kliniki/Jednostki na formularzu zgłoszenia projektu.
  3. uzyskanie pisemnej rekomendacji/zgody Dyrekcji Szpitala na prowadzenie projektu, tj. w przypadku wniosków aparaturowych na umieszczenie aparatury w obszarze klinicznym, a w przypadku wniosków budowlanych na wykonanie adaptacji pomieszczeń (procedura zostanie przekazana wybranym Inicjatorom).

Wnioski bez wymaganych zgód nie będą procedowane.

FORMULARZE DO POBRANIA

1. Zgłoszenie projektu - aparatura

2. Zgłoszenie projektu - inwestycja budowlana

3. Zgłoszenie projektu - infrastruktura informatyczna