27 EDYCJA KONKURSU GRANTOWEGO FUNDACJI NUTRICIA

Konkurs dla lekarzy i badaczy zajmujących się tematyką żywienia oraz specjalistów z zakresu żywienia człowieka.

Szczegóły dotyczące konkursy można znaleźć na stronie:

W ramach konkursu przydzielane są :

  1. Granty badawcze – skierowane do doświadczonych badaczy w celu inicjowania i prowadzenia badań naukowych z zakresu żywienia człowieka,
  2. Granty promotorskie – dla kandydatów chcących uzyskać stopień doktora,
  3. Stypendia naukowe (max. rok) – dla młodych naukowców, przeznaczone na zdobycie niezbędnej wiedzy i praktyki, umożliwiającej wdrażanie nowych procedur i metod leczenia żywieniowego, oraz inicjowanie i prowadzenie badań naukowych z zakresu żywienia człowieka.

W tegorocznej edycji konkursu zostały określone 3 preferowane obszary tematyczne:

1. Wpływ leczenia żywieniowego (doustnego i/lub dojelitowego) prowadzonego w warunkach szpitalnych oraz interwencji żywieniowej kontynuowanej po wypisie z oddziału szpitalnego na proces rehabilitacji i rekonwalescencji po chorobie.

2. Postępowanie żywieniowe u dzieci z alergią.

3. Żywienie zdrowych niemowląt w pierwszych 1000 dniach życia.

Harmonogram składania wniosków w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym:

  • Do 16.05.2021 r. – przesłanie na adres Działu Wsparcia Projektów WUM awn@wum.edu.pl informacji o przygotowywaniu wniosku,
  • Do 06.06.2021 r. – przesłanie w wersji elektronicznej na adres Działu Wsparcia Projektów WUM awn@wum.edu.pl  wniosku wraz z budżetem i wszystkimi załącznikami do weryfikacji pracowników Działu
  • Do 21.06.2021 r. – przesłanie zgód Kierownika Kliniki/ Jednostki, oraz Dyrekcji Szpitala*.
  • Do 22.06.2021 r. – przesłanie na adres Działu Wsparcia Projektów WUM awn@wum.edu.pl  ostatecznej wersji wniosku w formacie pdf DO PODPISU Prorektora i Kwestora WUM wraz z załącznikami.
  • 27 czerwca 2022 Termin składania podpisanych przez Władze Uczelni wniosków:

*UWAGA:          

  1. Zgodnie z decyzją Władz Uczelni do wszystkich wniosków wymagane jest:
  1. Uzyskanie pisemnej zgody (email) Kierownika Kliniki/Jednostki na prowadzenie projektu w Klinice przez Inicjatora projektu,
  2. Uzyskanie pisemnej zgody (email) Dyrekcji Szpitala na prowadzenie projektu:
    1. w przypadku wniosków, w których przewidziane jest prowadzenie projektu na bazie szpitalnej WUM,
    2. w przypadku wniosków, w których planowane jest udostępnianie danych medycznych przez Szpital,

Wnioski bez wymaganych zgód nie będą procedowane.

Wypełniając wniosek aplikacyjny należy bezwzględnie pamiętać o następujących zasadach:

  1. Projekty badawcze powinny zawierać dojrzałą koncepcję rozwiązania podejmowanego problemu.

  1. Kosztorys grantu musi zawierać podatek VAT.

W ramach grantu należy uwzględnić podatek VAT na dwóch poziomach. Po pierwsze podatek należy uwzględnić przy pozycjach budżetowych dotyczących zakupów/realizacji usług obcych, do kosztorysu wpisujemy więc kwotę brutto. Dodatkowo, z uwagi na fakt, że na etapie realizacji grantu, poszczególne transze środków będą wypłacane w oparciu o faktury VAT wystawione przez WUM na rzecz Fundacji Nutricia, wartość  całego grantu musi zostać przemnożona przez 1,23, czyli kwotę podatku VAT, jaki będzie musiał sfinansować WUM. Należy pamiętać, że w przypadku grantu badawczego maksymalna kwota dotacji to 250 000zł brutto, a w przypadku grantu promotorskiego – 100 000zł brutto.

  1. Wysokość kosztów pośrednich.

Zgodnie z Regulaminem konkursu wysokość kosztów pośrednich nie może przekroczyć 20% ogólnej kwoty dofinansowania. Zgodnie z Polityką Rachunkowości Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w kosztorysie wniosku należy założyć maksymalną dozwoloną wysokość kosztów pośrednich, czyli 20%. 

  1. Zgoda Komisji Bioetycznej.

Zgodnie z Regulaminem konkursu wraz z wnioskiem należy złożyć zgodę Komisji Bioetycznej. Wnioski bez zgody Komisji nie będą procedowane.

  1. Koszty wynagrodzeń

Uwzględniając koszty wynagrodzeń w kosztorysie grantu należy pamiętać, że powinny one uwzględniać koszty „brutto brutto” czyli obejmować także  narzuty zarówno po stronie pracownika i pracodawcy (29,81%).

  1. Umowa o finansowanie grantu

Przygotowując wniosek należy zapoznać się nie tylko z Regulaminem konkursu, ale także wzorem umowy grantowej, dostępnym pod linkiem: https://www.fundacjanutricia.pl/documents/activity/21.02.02_Umowa_o_finansowanie_2021.pdf . Może się okazać, że wymogi dotyczące realizacji grantu wpłyną np. na kształt Państwa wniosku.

Termin składania wniosków
Data wydarzenia