Cel

Celem nowego programu Ministra Edukacji i Nauki jest wsparcie uczestnictwa podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w projektach międzynarodowych obejmujących budowę, modernizację i użytkowanie międzynarodowych infrastruktur badawczych o unikatowych właściwościach i zastosowaniu, ze szczególnym uwzględnieniem projektów międzynarodowych uznanych za kluczowe z punktu widzenia rozwoju i konsolidacji Europejskiej Przestrzeni Badawczej przez Europejskie Forum Strategii do spraw Infrastruktur Badawczych (European Strategy Forum on Research Infrastructures – ESFRI) oraz wpisanych na Polską Mapę Infrastruktury Badawczej, o której mowa w art. 374 ust. 1 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

Dla kogo

W ramach programu dofinansowanie na realizację projektów mogą uzyskać m.in. uczelnie.

Nabór wniosków

Nabór wniosków w ramach programu rozpoczyna się w dniu 2 lipca 2021 r. i jest prowadzony w trybie ciągłym.

UWAGA:  Należy przesłać na adres Działu Wsparcia Projektów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego  awn@wum.edu.pl informację o planach/chęci przygotowania wniosku.

1. Zanim wniosek zostanie podpisany przez Władze Uczelni należy przed jego wysłaniem uzyskać pisemną zgodę na złożenie wniosku Kierownika Kliniki/Jednostki, w której umieszczona jest aparatura.

Wnioski bez wymaganych zgód nie będą procedowane.

Materiały

Treść komunikatu o ustanowieniu programu „Wsparcie udziału polskich zespołów naukowych w międzynarodowych projektach infrastruktury badawczej” i naborze wniosków
20210702​_Komunikat​_o​_ustanowieniu​_programu​_„Wsparcie​_udziału​_polskich​_zespołów​_naukowych​_w​_międzynarodowych​_projektach​_infrastruktury​_badawczej”​_i​_naborze​_wniosków.pdf 0.66MB

Wzór formularza wniosku