Mistrzowie Dydaktyki

Ministrer Edukacji i Nauki zaprasza do składania ofert na wdrożenie modelu tutoringu do praktyki uczelnianej, w ramach projektu pozakonkursowego o charakterze wdrożeniowym pt. „Mistrzowie Dydaktyki” w ramach POWER współfinansowanego ze środków EFS.

Podmioty uprawnione do składania wniosków

1. O przyznanie środków finansowych na wdrażanie modelu tutoringu może ubiegać się Uczelnia: 1) której przyznano środki na realizację następujących zadań w ramach projektu pozakonkursowego pn. „Mistrzowie dydaktyki”: a) udział w zagranicznych wizytach studyjnych w celu odbycia szkolenia poprzedzonych spotkaniami przedwyjazdowymi (organizacja wizyt studyjnych i spotkań przedwyjazdowych należy do MEiN), b) przetestowanie wypracowanego przez ekspertów zewnętrznych wstępnego modelu stosowania metody tutoringu poprzez przeprowadzenie zajęć ze studentami wybranymi do grupy docelowej przez okres 1 semestru akademickiego, maksymalnie 100 godzin); c) współpraca przy ewaluacji projektu.
2) która nie została postawiona w stan likwidacji;
3) w której co najmniej połowa ocenionych jednostek organizacyjnych posiada ocenę co najmniej na poziomie B;
4) w której studiuje wybitnie uzdolniony student objęty wsparciem (laureat olimpiad przedmiotowych/branżowych o zasięgu ogólnopolskim lub międzynarodowym lub laureat
programu „Diamentowy Grant” lub posiadający wysoką średnią ocen lub wyróżniający się dotychczasowym dorobkiem naukowym/osiągnięciami);

Nabór ofert jest ciągły, otwarty i będzie trwał aż do wyczerpania środków, jednakże nie dłużej niż do 30.06.2021 r. Ofertę podpisaną przez osobę upoważnioną do reprezentowania Uczelni należy złożyć w terminie w formie dokumentu elektronicznego w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, doręczonego za pomocą:
1) Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej ePUAP (adres skrytki ePUAP MEiN: /gn9u55ai9v/skrytkaESP ) – przy czym uwierzytelnienie tożsamości składającego ofertę powinno być dokonane przy użyciu tzw. profilu zaufanego albo bezpiecznego podpisu elektronicznego weryfikowanego za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu;
2) e-nośnika (nośnika elektronicznego) – przy czym uwierzytelnienie tożsamości składającego ofertę powinno być dokonane wyłącznie przy użyciu bezpiecznego podpisu elektronicznego weryfikowanego za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu; nośnik należy przesłać pocztą na adres: Ministerstwo Edukacji i Nauki, ul. Wspólna 1/3, 00-529 Warszawa (z dopiskiem na kopercie „Mistrzowie dydaktyki – wdrożenie modelu tutoringu”).
Przedmiot konkursu
Przedmiotem naboru jest wyłonienie uczelni, które wdrożą do praktyki na polskich uczelniach prowadzenie zajęć z wybitnie zdolnymi studentami, wykorzystując opracowany model tutoringu, zwany dalej „modelem tutoringu”.
Środki finansowe mogą być przeznaczone na dofinansowanie wynagrodzeń dla nauczycieli akademickich prowadzących zajęcia w ramach normalnego toku studiów ze studentami z wykorzystaniem metody tutoringu oraz na przygotowanie materiałów dydaktycznych na potrzeby tych zajęć. Zajęcia będą prowadzone podczas niepełnego cyklu kształcenia przez co najmniej 3 semestry. Forma prowadzenia zajęć będzie wynikała z opracowanego i udostępnionego uczelniom modelu tutoringu, z wykorzystaniem wiedzy zdobytej podczas zagranicznych wizyt studyjnych oraz będzie uwzględniała autonomiczne podejście uczelni.