AKTUALNOŚCI
Znamy już wyniki pierwszego konkursu projektów WUM-PW INTEGRA.1. Ogłoszenie wyników na www Politechniki
REALIZACJA
Realizacja projektów winna odbywać się zgodnie z Regulaminem zaś w sprawach nieuregulowanych w Regulaminie, zgodnie z zasadami obowiązującymi w WUM oraz PW. W przypadku środków wydatkowanych przez jednostki WUM obowiązują regulacje WUM.
Zasady realizacji
- Zasady wykorzystywania środków finansowych przyznanych na realizację projektu według złożonego wniosku określa załącznik nr 2 do regulaminu. Poniżej podstawowe zapisy ww. załącznika.
- Środki przyznane na projekt mogą być wykorzystane na:
- aparaturę badawczą;
- wynagrodzenia - koszty wynagrodzeń, przy czym strony nie mogą angażować do realizacji projektu pracowników etatowych drugiej strony na podstawie umów cywilnoprawnych.
- inne koszty
- materiały i odczynniki, drobny sprzęt laboratoryjny, usługi zewnętrzne, itp.,
- koszty korekty językowej i publikacji wyników badań w renomowanym wydawnictwie lub czasopiśmie,
- wyjazdy na konferencje (wyłącznie związane z prezentacją wyników) i kilkudniowe wizyty studyjne w ośrodkach krajowych i zagranicznych,
- inne koszty uzasadnione zakresem projektu.
- Zmiany w zakresie kosztorysu projektu
- w przypadku konieczności zmian kosztów w kategoriach kosztorysu projektu wysokość przyznanego finansowania nie może ulec zwiększeniu,
- przesunięcia środków finansowych pomiędzy zaplanowanymi we wniosku kategoriami kosztów powyżej łącznej wysokości 15% kosztów bezpośrednich ogółem w ramach budżetu danej Uczelni w stosunku do pierwotnej wartości wskazanej w kosztorysie wymagają zgody prorektora ds. nauki PW/prorektora ds. nauki i transferu technologii WUM.
- przesunięcia środków finansowych poniżej 15% powinny być ujęte w Sprawozdaniu końcowym.
Sprawozdania
- Sprawozdanie końcowe sporządzone według wzoru określonego w załączniku nr 3 do regulaminu kierownik projektu składa do komisji konkursowej z zachowaniem procedur obowiązujących w WUM i PW, w ciągu 2 miesięcy od terminu zakończenia realizacji projektu wskazanego we wniosku.
- Sprawozdanie z efektów projektu sporządzone według wzoru określonego w załączniku nr 4 kierownik projektu składa do komisji konkursowej z zachowaniem procedur obowiązujących odpowiednio w WUM i PW, w terminie 12 miesięcy od terminu zakończenia realizacji projektu wskazanego we wniosku.
- Wykonanie projektu i realizacja zaplanowanych efektów oceniana jest przez komisję konkursową na podstawie złożonych sprawozdań.
- W publikacjach wykonawcy projektu będący pracownikami, doktorantami i studentami WUM lub PW zobowiązani są do stosowania afiliacji stosownej Uczelni; wszystkie publikacje oraz prezentacje i raporty konferencyjne powstałe w ramach projektu muszą być opatrzone podpisem:
- Research was funded by Warsaw Medical University and Warsaw University of Technology within the Collaboration Initiative programme.
- lub Badania były finansowane ze środków Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Politechniki Warszawskiej w ramach Programu Inicjatywa Współpracy.
WYNIKI KONKURSU
Pierwsza edycja konkursu trwała od 12 października do 13 listopada 2023 r. Złożono w niej 36 wniosków, które oceniła komisja konkursowa, powołana wspólnie przez WUM i PW. Wnioski zakwalifikowane do dofinansowania znajdują się w tabeli poniżej:
L.P. | Nr rejestracyjny wniosku |
Tytuł Projektu |
1 | INTEGRA 1/1 | Opracowanie ogólnodostępnego narzędzie do automatycznej oceny morfometrycznej nerwów obwodowych w badaniach medycyny regeneracyjnej z wykorzystaniem nowoczesnych metod analizy obrazu |
2 | INTEGRA 1/4 | Nowe materiały kompozytowe do potencjalnych zastosowań w leczeniu trudno gojących się ran |
3 | INTEGRA 1/6 | GliomAI: Sztuczna Inteligencja w Rozwoju Radiogenomicznego Zbioru Glejaków |
4 | INTEGRA 1/17 | Platforma do przesiewowej detekcji uwarunkowanych genetycznie zaburzeń syntezy hemoglobiny w próbce krwi wykorzystująca mikroskopię i tomografię fazową |
5 | INTEGRA 1/22 | Zastosowanie aerozolu w przeciwnowotworowej terapii genowej |
6 | INTEGRA 1/25 | Tworzenie adaptacyjnych, trójwymiarowych modeli segmentów oskrzelowo-płucnych na podstawie badania tomograficznego i scyntygraficznego płuc: nowe perspektywy w diagnostyce nadciśnienia płucnego |
7 | INTEGRA 1/26 | Ocena termograficzna ran pooperacyjnych |
8 | INTEGRA 1/33 | Wpływ środków remineralizacyjnych na szkliwo zębów - badanie in vitro |
KONKURS
Wniosek należy złożyć w wersji papierowej oraz w pliku WORD.
Wniosek powinien być podpisany zgodnie z obowiązującymi w obu Uczelniach zasadami. W przypadku WUM wnioski winny być podpisane przez Kierowników jednostek zatrudniających lidera bądź kierownika projektu.
Lider projektu zatrudniony w WUM przekazuje projekt do weryfikacji formalnej w Dziale Nauki w WUM (aen@wum.edu.pl) do 8 listopada 2023 r., po weryfikacji dział nauki przekazuje wniosek Liderowi.
Lider projektu zatrudniony w PW przekazuje projekt do weryfikacji formalnej w COP PW do 8 listopada 2023 r., po weryfikacji COP przekazuje wniosek Liderowi.
Lider zweryfikowany projekt przekazuje do Kierownika projektu z drugiej uczelni, następnie projekt poprawny formalnie składa Kierownik projektu:
- Kierownik projektu zatrudniony w WUM składa projekt w Dziale Nauki WUM
- Kierownik projektu zatrudniony w PW składa projekt w COP PW.
Ogłoszenie konkursu projektów
WUM_PW_INTEGRA_1
12 października 2023
Na podstawie umowy nr 791/2023 z dnia 3.10.2023 r. z Politechniką Warszawską, Warszawski Uniwersytet Medyczny ogłasza pierwszą edycję konkursu na projekty współpracy badawczej pomiędzy zespołami/naukowcami z obu Uczelni.
Instytucja finansująca: Warszawski Uniwersytet Medyczny w ramach subwencji przeznaczonej na naukę, Politechnika Warszawska w ramach IDUB.
Symbol konkursu: WUM_PW_INTEGRA_1
Rodzaj: badania naukowe.
Zakres tematyczny: medycyna, inżynieria biomedyczna i biotechnologia, innowacyjne technologie dla medycyny oraz diagnostyki medycznej lub zagadnienia pokrewne.
Wymagane wspólne rezultaty: zadeklarowanie jednego z dwóch wspólnych efektów
- publikacja artykułów w czasopismach naukowych z górnego decyla wg CiteScore bazy Scopus zgodnie z listą (tutaj) lub w recenzowanych publikacjach konferencyjnych za 200 pkt z aktualnej listy MNiSW - wymagane zadeklarowanie co najmniej 1 publikacji; efekt zostanie uznany za osiągnięty jeśli publikacja zostanie przyjęta do druku w ciągu 12 miesięcy od zakończenia realizacji projektu,
- lub
- złożenia wniosku o finansowanie zewnętrzne, na kwotę stanowiącą minimum dwukrotność środków pozyskanych w ramach grantu WUM_PW INTEGRA - wymagane zadeklarowanie złożenia w ciągu 12 miesięcy od zakończenia realizacji projektu co najmniej 1 wniosku. Efekt zostanie uznany za osiągnięty, jeśli wniosek przejdzie pozytywną ocenę w formalną w konkursie.
Adresaci: pracownicy WUM zaliczani do liczby N w WUM oraz pracownicy PW zaliczani do liczby N w PW.
Wnioskodawca: wniosek składa Kierownik projektu, pracownik WUM lub pracownik PW.
Warunki realizacji konkursów oraz zasady realizacji projektów określa: Regulamin
Finansowanie:
- Maksymalny, łączny budżet projektu w kosztach bezpośrednich (WUM+PW) wynosi 100 000 zł.
- Udział finansowy WUM i PW zależy od kalkulacji budżetu projektu.
- Całkowity budżet konkursu ze strony WUM wynosi 400 000 PLN.
Czas trwania projektu: 24 miesiące (maksymalnie).
Termin i sposób składania wniosków:
- Wnioski należy złożyć do
- Lider WUM/PW do 8 listopada 2023 r.
- Kierownik WUM/PW do 13 listopada 2023 r.
- Wniosek należy przygotować według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do Regulaminu
- Wnioski należy złożyć w wersji papierowej oraz w pliku WORD.
- Wniosek winien być podpisany zgodnie z obowiązującymi w obu Uczelniach zasadami. W przypadku WUM wnioski winny być podpisane przez Kierowników jednostek zatrudniających lidera bądź kierownika projektu.
- Lider projektu zatrudniony w WUM przekazuje projekt do weryfikacji formalnej w Dziale Nauki w WUM (aen@wum.edu.pl),
- Lider projektu zatrudniony w PW przekazuje projekt do weryfikacji formalnej w COP PW,
- Projekt poprawny formalnie składa Kierownik projektu:
- Kierownik projektu zatrudniony w WUM składa projekt w Dziale Nauki WUM
- Kierownik projektu zatrudniony w PW składa projekt w COP PW.
Informacji nt. konkursu udziela: Dział Nauki, aen@wum.edu.pl
Dokumenty niezbędne w przygotowaniu wniosku:
Informacje nt. konkursu dostępne na: https://pnitt.wum.edu.pl/granty-wum-pw
Informacji nt. konkursu udziela: Dział Nauki WUM, aen@wum.edu.pl – pracownicy WUM
- Beata Przybyło, tel. 22 57 20 322
- Małgorzata Pabian, tel. 22 57 20 192
Ogłoszenie konkursu przez PW (tutaj).