Przygotowanie z zakresu metodologii badań oraz statystyki do zaprezentowania wyników pracy dotyczącej oceny wartości predykcyjnej wskaźnika vFFR względem jakości życia na międzynarodowych konferencjach

Okres realizacji
-
Dofinansowanie
113 353,90 zł
Kierownik Projektu
Prof. dr hab. Mariusz Tomaniak
W ramach projektu przewidziano następujące zadania

Uczelnia Warszawski Uniwersytet Medyczny realizuje projekt pn. „Przygotowanie z zakresu metodologii badań oraz statystyki do zaprezentowania wyników pracy dotyczącej oceny wartości predykcyjnej wskaźnika vFFR względem jakości życia na międzynarodowych konferencjach”, która otrzymała środki finansowe w kwocie 113 353,90 zł w ramach projektu niekonkurencyjnego pt. „Wsparcie studentów w zakresie podniesienia ich kompetencji i umiejętności” realizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Tytuł Projektu:

Przygotowanie z zakresu metodologii badań oraz statystyki do zaprezentowania wyników pracy dotyczącej oceny wartości predykcyjnej wskaźnika vFFR względem jakości życia na międzynarodowych konferencjach 

 

Zadania, działania, które będą realizowane w ramach Projektu:

Pacjenci po rewaskularyzacji tętnic wieńcowych są narażeni na zwiększone ryzyko incydentów niedokrwiennych. Parametr post-PCI FFR może pomóc w ocenie tego ryzyka, ale jego inwazyjny charakter ogranicza powszechne stosowanie. Nowoczesne metody obliczeniowej dynamiki płynów umożliwiają jego nieinwazyjną ocenę, jednak brakuje danych dotyczących jego wartości predykcyjnej dla objawów dławicowych i jakości życia.
W naszym badaniu analizujemy zależność między post-PCI FFR a jakością życia oraz nasileniem objawów dławicowych w okresie do 12 miesięcy po zabiegu. Wyniki mogą pomóc w ocenie użyteczności tego wskaźnika w stratyfikacji długoterminowych korzyści leczenia.
Dążymy do opracowania i prezentacji wyników na trzech międzynarodowych konferencjach. Udział w projekcie pozwoli nam na zdobycie umiejętności analizy statystycznej, promocji wyników oraz uczestnictwo w warsztatach naukowych. Planowany udział w kursach z zakresu metod statystycznych pozwoli na lepsze opracowanie wyników i ich praktyczne wykorzystanie.
Planujemy uczestnictwo w:
•    International Student Congress Graz (Austria) – warsztaty o machine learning i AR w medycynie.
•    Annual Scientific Congress of the Hong Kong College of Cardiology (Chiny) – analiza metod stosowanych w Azji i możliwość nawiązania współpracy.
•    TCT 2025 (USA) – jedno z najważniejszych wydarzeń w kardiologii inwazyjnej, sesje na temat innowacji technologicznych.
W ramach projektu planowana jest także wysyłkę kwestionariuszy SAQ i EQ-5D-5L do pacjentów przed i 6 miesięcy po zabiegu, co pozwoli na kompleksową ocenę jakości życia i skuteczności leczenia.

 

Grupy docelowe Projektu:

Grupę docelową w Projekcie stanowią uczelnie oraz studenci. Projekt ukierunkowany jest na studentki i studentów lub ich zespoły, których potencjał rozwojowy i dotychczasowe doświadczenie dają podstawy sądzić, iż mogą wygrywać konkursy i zawody międzynarodowe o najwyższej randze.

Cel Projektu:

Celem projektu jest wsparcie w rozwoju innowacyjności oraz aktywności naukowej, jak również podniesienie kompetencji w zakresie bioinformatyki poprzez uczestniczenie w kursach oraz udział w konferencjach naukowych, na których zaprezentowane będą wyniki badań.

 

Rezultaty Projektu:

Rezultatem Projektu będzie nabycie kompetencji lub kwalifikacji lub umiejętności przez osoby uczestniczące w kształceniu na poziomie wyższym oraz zwiększenie ogólnej liczby osób studiujących, które w ramach systemu szkolnictwa wyższego wezmą udział w różnych formach międzynarodowego współzawodnictwa. 

 

Wartość Projektu (łączna wysokość wydatków kwalifikowalnych):

113 353,90 zł 

Wysokość dofinansowania ze środków europejskich (wysokość wkładu Funduszy Europejskich):

93 539,64 zł

 

 

#FunduszeUE
#FunduszeEuropejskie

_____________________________________________________________

Zgłaszanie podejrzenia o niezgodności Projektu lub działań Beneficjenta z KPON1

Warszawski Uniwersytet Medyczny informuje, że w przypadku podejrzenia niezgodności Projektu lub działań Beneficjenta z KPON, istnieje możliwość zgłaszania nieprawidłowości do Instytucji Zarządzającej lub Instytucji Pośredniczącej.

Sygnały, zgłoszenia lub skargi dotyczące wystąpienia niezgodności Projektu z postanowieniami KPON mogą przekazywać osoby fizyczne (uczestnicy projektu lub ich pełnomocnicy i przedstawiciele), instytucje uczestniczące we wdrażaniu funduszy Unii Europejskiej, strona społeczna (stowarzyszenia, fundacje), za pomocą (w każdym poniższym przypadku uznaje się zgłoszenie za przekazane w formie pisemnej):

  1. poczty tradycyjnej - w formie listownej na adres ministerstwa: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa lub adres Instytucji Pośredniczącej: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, ul. Chmielna 69, 00-801 Warszawa,                                                                                                                                 
  2. skrzynki nadawczej e-PUAP Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej lub Instytucji Pośredniczącej: /MIR/SkrytkaESP lub /NCBiR/SkrytkaESP.
Logotyp
1
Kod projektu
FS268