Uczelnia Warszawski Uniwersytet Medyczny realizuje projekt pn. „Per aspera ad astra II. Globalna promocja Nauki Polskiej na międzynarodowych konferencjach naukowych organizowanych przez najważniejsze światowe towarzystwa kardiologiczne”, która otrzymała środki finansowe w kwocie 79 997,33 w ramach projektu niekonkurencyjnego pt. „Wsparcie studentów w zakresie podniesienia ich kompetencji i umiejętności” realizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Tytuł Projektu:
Per aspera ad astra II. Globalna promocja Nauki Polskiej na międzynarodowych konferencjach naukowych organizowanych przez najważniejsze światowe towarzystwa kardiologiczne.
Zadania, działania, które będą realizowane w ramach Projektu:
Projekt zakłada rozwój kompetencji i umiejętności, aktywności naukowej, innowacyjności, i kreatywności poprzez uczestnictwo w 4 międzynarodowych konferencjach naukowych organizowanych przez najważniejsze światowe towarzystwa kardiologiczne: American College of Cardiology, Asian Pacific Society of Cardiology, Hypertension Australia, oraz European Atherosclerosis Society. W ramach projektu zaplanowano uczestnictwo w konferencjach odbywających się na 4 różnych kontynentach w celu promocji Polskiej Nauki w skali globalnej. Realizacja projektu przyczynia się do znaczącego rozwoju poprzez umożliwienie prezentacji wyników prowadzonych badań na największych wydarzeniach naukowych na świecie.
Grupy docelowe Projektu:
Grupą docelową projektu jest doktorant Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, będący jego bezpośrednim realizatorem. Osoba ta poprzez udział w projekcie rozwija swoje kompetencje naukowe, zdobywa doświadczenie oraz umiejętności związane z prezentacją. Projekt jest ściśle dopasowany do jej ścieżki edukacyjnej i planów zawodowych, wspierając dalszy rozwój kariery naukowej.
Cel Projektu:
Promocja Polskiej Nauki w skali globalnej
Rozwój kompetencji miękkich
Rozwój kompetencji twardych
Rozwój poprzez podniesienie kompetencji w prezentacji wyników badań
Rozwój aktywności naukowej
Rozwój innowacyjności
Rozwój kreatywności
Rezultaty Projektu:
Rezultatem projektu, jest przede wszystkim rozwój naukowy i dydaktyczny uczestnika projektu, obejmujący konkretne i trwałe efekty takie jak publikację wyników badań, dalszą współpracę naukową z opiekunem projektu oraz upowszechnianie wiedzy w środowisku akademickim.
Wartość Projektu (łączna wysokość wydatków kwalifikowalnych):
79 997,33 zł
Wysokość dofinansowania ze środków europejskich (wysokość wkładu Funduszy Europejskich):
65 997,80 zł
#FunduszeUE
#FunduszeEuropejskie
_____________________________________________________________
Zgłaszanie podejrzenia o niezgodności Projektu lub działań Beneficjenta z KPON1
Warszawski Uniwersytet Medyczny informuje, że w przypadku podejrzenia niezgodności Projektu lub działań Beneficjenta z KPON, istnieje możliwość zgłaszania nieprawidłowości do Instytucji Zarządzającej lub Instytucji Pośredniczącej.
Sygnały, zgłoszenia lub skargi dotyczące wystąpienia niezgodności Projektu z postanowieniami KPON mogą przekazywać osoby fizyczne (uczestnicy projektu lub ich pełnomocnicy i przedstawiciele), instytucje uczestniczące we wdrażaniu funduszy Unii Europejskiej, strona społeczna (stowarzyszenia, fundacje), za pomocą (w każdym poniższym przypadku uznaje się zgłoszenie za przekazane w formie pisemnej):
- poczty tradycyjnej - w formie listownej na adres ministerstwa: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa lub adres Instytucji Pośredniczącej: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, ul. Chmielna 69, 00-801 Warszawa,
- skrzynki nadawczej e-PUAP Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej lub Instytucji Pośredniczącej: /MIR/SkrytkaESP lub /NCBiR/SkrytkaESP.
1 Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych sporządzonej w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 r.
