- Home
- Konkursu NCBR: Rozwój kwalifikacji i kompetencji osób dorosłych nr naboru: FERS.01.05-IP.08-008/23
Konkursu NCBR: Rozwój kwalifikacji i kompetencji osób dorosłych nr naboru: FERS.01.05-IP.08-008/23
CELEM PROGRAMU "Rozwój kwalifikacji i kompetencji osób dorosłych" nr naboru: FERS.01.05-IP.08-008/23, finansowanego ze środków Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS) jest wsparcie rozwoju oferty uczelni w zakresie uczenia się dorosłych, obejmujące działania zmierzające do dostosowania kwalifikacji lub kompetencji osób dorosłych do potrzeb i oczekiwań pracodawców i rynku pracy.
W ramach konkursu Uczelnia jest uprawniona do złożenia tylko jednego wniosku. Wspólny wniosek/projekt będzie składał się z niezależnych zadań zaproponowanych przez Państwa. Każdy inicjator, którego zadanie zostanie uwzględnione we wniosku, w przypadku uzyskania dofinansowania, będzie pełnił rolę koordynatora swojego zadania na etapie realizacji.
PODSTAWOWE WARUNKI KONKURSOWE:
TYP PROJEKTU
Rozwój kwalifikacji i kompetencji osób dorosłych.
ZAKRES TEMATYCZNY
Projekt powinien zakładać opracowanie programów i realizację działań dydaktycznych, np. kursów, szkoleń, warsztatów, które prowadzą do uzyskania kwalifikacji lub podniesienia przez uczestników projektu kompetencji, w tym zawodowych, dopasowanych do oczekiwań pracodawców. Wsparciem objęte może być również uruchamianie i realizacja kształcenia specjalistycznego na 5. poziomie Polskiej Ramy Kwalifikacji (PRK).
ZAŁOŻENIA PROGRAMU:
Dofinansowanie mogą otrzymać projekty wspierające ideę uczenia się przez całe życie, obejmujące działania mające na celu dostosowanie kwalifikacji lub kompetencji osób dorosłych do potrzeb i oczekiwań pracodawców i rynku pracy – przekwalifikowania się (reskilling), wypełnienia luk w umiejętnościach (skills gap) oraz kształcenie na potrzeby zielonej i cyfrowej gospodarki.
KRYTERIUM DOSTĘPU NR 2
Uczestnikami projektu mogą być jedynie osoby w wieku 18-64 lat (w momencie przystąpienia do projektu), niezależnie od płci.
Dofinansowanie
Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania wynosi 97% wartości projektu. Wymagany jest wkład własny – minimum 3% wartości wydatków kwalifikowalnych projektu. Łączna wartość wydatków określonych we wniosku przeznaczonych na usługi zlecane podmiotom zewnętrznym, w ramach kosztów bezpośrednich, nie może przekroczyć 30% tych kosztów.
Wartość minimalna i maksymalna projektu nie została określona w naborze.
Przy szacowaniu kosztów realizacji zadania proszę zapoznać się z dokumentacją dotyczącą kwalifikowalności wydatków oraz z zestawieniem standardu i cen rynkowych dla programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027
Budżet całego konkursu
100 000 000,00 zł
OFERTA NIE MOŻE BYĆ SKIEROWANA DO PRACOWNIKÓW I STUDENTÓW UCZELNI. MUSI BYĆ SKIEROWANA NA ZEWNĄTRZ. NIE WYKLUCZA TO JEDNAK MOŻLIWOŚCI ZGŁOSZENIA SIĘ DO PROGRAMU PRACOWNIKA LUB STUDENTA WUM.
Wszystkich zainteresowanych udziałem prosimy o składanie na załączonym do emaila wzorze wypełnionych i podpisanych zgłoszeń (skan lub pdf z podpisem elektronicznym) i przesłanie na adres: awn@wum.edu.pl do dnia 02.10.2023 r. Zgłoszenia niekompletne i niepodpisane nie będą przyjmowane.
Załączniki:
1. Ogłoszenie o naborze konkurencyjnym
Uczelnia