Konkurs projektów WUM - Politechnika Warszawska (WUM_PW_INTEGRA_1)

Ogłoszenie konkursu projektów

WUM_PW_INTEGRA_1

12 października 2023

Na podstawie umowy nr 791/2023 z dnia 3.10.2023 r. z Politechniką Warszawską,  Warszawski Uniwersytet Medyczny ogłasza pierwszą edycję konkursu na projekty współpracy badawczej pomiędzy zespołami/naukowcami z obu Uczelni.

Instytucja finansująca: Warszawski Uniwersytet Medyczny w ramach subwencji przeznaczonej na naukę,  Politechnika Warszawska w ramach IDUB.

Symbol konkursu:  WUM_PW_INTEGRA_1

Rodzaj: badania naukowe.

Zakres tematyczny: medycyna, inżynieria biomedyczna i biotechnologia, innowacyjne technologie dla medycyny oraz diagnostyki medycznej lub zagadnienia pokrewne.

Wymagane wspólne rezultaty:

• publikacja artykułów w czasopismach naukowych z górnego decyla wg CiteScore bazy Scopus zgodnie z listą (tutaj) lub w recenzowanych publikacjach konferencyjnych za 200 pkt z aktualnej listy MNiSW - wymagane zadeklarowanie co najmniej 1 publikacji; efekt zostanie uznany za osiągnięty jeśli publikacja zostanie przyjęta do druku w ciągu 12 miesięcy od zakończenia realizacji projektu,
  • złożenia wniosku o finansowanie zewnętrzne, na kwotę stanowiącą minimum dwukrotność środków pozyskanych w ramach grantu WUM_PW INTEGRA -  wymagane zadeklarowanie złożenia w ciągu 12 miesięcy od zakończenia realizacji projektu co najmniej 1 wniosku. Efekt zostanie uznany za osiągnięty, jeśli wniosek przejdzie pozytywną ocenę w formalną w konkursie.

Adresaci: pracownicy WUM zaliczani do liczby N w WUM oraz pracownicy PW zaliczani do liczby N w PW.

Wnioskodawca: wniosek składa Kierownik projektu, pracownik WUM lub pracownik PW.

Warunki realizacji konkursów oraz zasady realizacji projektów określa: Regulamin

Finansowanie:

• Maksymalny, sumaryczny budżet projektu wynosi  100 000 zł w kosztach bezpośrednich.
  • Udział finansowy WUM i PW zależy do kalkulacji budżetu.
  • Całkowity budżet konkursu ze strony WUM wynosi 400 000 PLN.

Czas trwania projektu: 24 miesiące (maksymalnie).

• Wnioski należy złożyć  do 13 listopada 2023 r., godz. 16.00
  • Wniosek należy przygotować według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do Regulaminu
  • Wnioski należy złożyć w wersji papierowej oraz w pliku WORD.
  • Wniosek winien być podpisany zgodnie z obowiązującymi w obu Uczelniach zasadami. W przypadku WUM wnioski winny być podpisane przez Kierowników jednostek zatrudniających lidera bądź kierownika projektu.
  • Lider projektu zatrudniony w WUM przekazuje projekt do weryfikacji formalnej w Dziale Nauki w WUM (aen@wum.edu.pl),
  • Lider projektu zatrudniony w PW przekazuje projekt do weryfikacji formalnej w COP PW,
  • Projekt poprawny formalnie składa Kierownik projektu
    - Kierownik projektu zatrudniony w WUM składa projekt w Dziale Nauki WUM,
    - Kierownik projektu zatrudniony w PW składa projekt w COP PW.

Informacji nt. konkursu udziela: Dział Nauki, aen@wum.edu.pl

Dokumenty niezbędne w przygotowaniu  wniosku:

Informacje nt. konkursu dostępne na:  https://pnitt.wum.edu.pl/granty-wum-pw
Informacji nt. konkursu udziela  pracownikom WUM: Dział Nauki WUM,
aen@wum.edu.pl
- Beata Przybyło, tel. 22 57 20 322
- Małgorzata Pabian, tel. 22 57 20 192

Ogłoszenie konkursu przez PW (tutaj).

Podmioty uprawnione do składania wniosków

Pracownicy WUM zaliczani do liczby N w WUM oraz pracownicy PW zaliczani do liczby N w PW

Dział Nauki WUM
COP PW
Badania naukowe
Dział Nauki WUM: aen@wum.edu.pl
Beata Przybyło, tel. 22 57 20 322
Małgorzata Pabian, tel. 22 57 20 192
Przedmiot konkursu
Projekty współpracy badawczej pomiędzy zespołami/naukowcami WUM i PW. Nawiązanie nowej współpracy.
Zakres tematyczny: medycyna, inżynieria biomedyczna i biotechnologia, innowacyjne technologie dla medycyny oraz diagnostyki medycznej lub zagadnienia pokrewne.