Konkursu NCBR: Rozwój kwalifikacji i kompetencji osób dorosłych nr naboru: FERS.01.05-IP.08-008/23

CELEM PROGRAMU "Rozwój kwalifikacji i kompetencji osób dorosłych" nr naboru: FERS.01.05-IP.08-008/23, finansowanego ze środków Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS) jest wsparcie rozwoju oferty uczelni w zakresie uczenia się dorosłych, obejmujące działania zmierzające do dostosowania kwalifikacji lub kompetencji osób dorosłych do potrzeb i oczekiwań pracodawców i rynku pracy.

W ramach konkursu Uczelnia jest uprawniona do złożenia tylko jednego wniosku. Wspólny wniosek/projekt będzie składał się z niezależnych zadań zaproponowanych przez Państwa. Każdy inicjator, którego zadanie zostanie uwzględnione we wniosku, w przypadku uzyskania dofinansowania, będzie pełnił rolę koordynatora swojego zadania na etapie realizacji.

PODSTAWOWE WARUNKI KONKURSOWE:

TYP PROJEKTU

Rozwój kwalifikacji i kompetencji osób dorosłych.

ZAKRES TEMATYCZNY

Projekt powinien zakładać opracowanie programów i realizację działań dydaktycznych, np. kursów, szkoleń, warsztatów, które prowadzą do uzyskania kwalifikacji lub podniesienia przez uczestników projektu kompetencji, w tym zawodowych, dopasowanych do oczekiwań pracodawców. Wsparciem objęte może być również uruchamianie i realizacja kształcenia specjalistycznego na 5. poziomie Polskiej Ramy Kwalifikacji (PRK).

ZAŁOŻENIA PROGRAMU:

Dofinansowanie mogą otrzymać projekty wspierające ideę uczenia się przez całe życie, obejmujące działania mające na celu dostosowanie kwalifikacji lub kompetencji osób dorosłych do potrzeb i oczekiwań pracodawców i rynku pracy – przekwalifikowania się (reskilling), wypełnienia luk w umiejętnościach (skills gap) oraz kształcenie na potrzeby zielonej i cyfrowej gospodarki.

KRYTERIUM DOSTĘPU NR 2

Uczestnikami projektu mogą być jedynie osoby w wieku 18-64 lat (w momencie przystąpienia do projektu), niezależnie od płci.

Dofinansowanie

Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania wynosi 97% wartości projektu. Wymagany jest wkład własny – minimum 3% wartości wydatków kwalifikowalnych projektu. Łączna wartość wydatków określonych we wniosku przeznaczonych na usługi zlecane podmiotom zewnętrznym, w ramach kosztów bezpośrednich, nie może przekroczyć 30% tych kosztów.

Wartość minimalna i maksymalna projektu nie została określona w naborze.

Budżet całego konkursu

100 000 000,00 zł

OFERTA NIE MOŻE BYĆ SKIEROWANA DO PRACOWNIKÓW I STUDENTÓW UCZELNI. MUSI BYĆ SKIEROWANA NA ZEWNĄTRZ. NIE WYKLUCZA TO JEDNAK MOŻLIWOŚCI ZGŁOSZENIA SIĘ DO PROGRAMU PRACOWNIKA LUB STUDENTA WUM.

Wszystkich zainteresowanych udziałem prosimy o składanie na załączonym do emaila wzorze wypełnionych i podpisanych zgłoszeń (skan lub pdf z podpisem elektronicznym) i przesłanie na adres: awn@wum.edu.pl do dnia 02.10.2023 r. Zgłoszenia niekompletne i niepodpisane nie będą przyjmowane.

Załączniki:

1. Ogłoszenie o naborze konkurencyjnym

2. Regulamin wyboru projektów

3. Kryteria wyboru

4. Zgłoszenie Inicjatywy

Podmioty uprawnione do składania wniosków

Dydaktyczny