Szkoła Orłów

Przedmiot konkursu
1. Przedmiotem postępowania jest wyłonienie ofert dotyczących przeprowadzenia zajęć w formie tutoringu skierowanych do wybitnie zdolnych studentów uczelni, które zgłoszą się do udziału w projekcie. Celem jest wsparcie wybitnie uzdolnionych studentów (laureatów olimpiad, a także najlepszych studentów na podstawie wyników uzyskanych na pierwszym roku studiów), poprzez wykorzystanie metody tutoringu w procesie kształcenia na studiach I stopnia lub pierwszych siedmiu semestrach jednolitych studiów magisterskich.
2. W ramach realizacji projektu zadaniem uczelni będzie:
a. Przeprowadzenie naboru wybitnie zdolnych studentów (laureatów olimpiad, a także najlepszych studentów na podstawie wyników uzyskanych na pierwszym roku studiów),
b. Realizacja procesu kształcenia wybitnie zdolnych studentów z wykorzystaniem metody tutoringu na studiach I stopnia lub pierwszych siedmiu semestrach jednolitych studiów magisterskich.
3. W okresie realizacji umowy uczelnie będą ponosić wydatki związane z realizacją celu projektu pozakonkursowego tj. realizacja procesu kształcenia z wykorzystaniem metody tutoringu na studiach I stopnia lub pierwszych 7 semestrach jednolitych studiów magisterskich oraz wsparcie stypendialne studentów i dodatkowe koszty studentów tj. m.in. pomoce dydaktyczne.
4. Uczelnia otrzyma środki finansowe na dofinansowanie stypendiów i dodatkowych kosztów studentów m.in. pomoce dydaktyczne dla wybitnie uzdolnionych studentów oraz wynagrodzeń dla nauczycieli akademickich prowadzących zajęcia z wykorzystaniem metody tutoringu, przeprowadzonych w ramach normalnego toku studiów. Zajęcia będą obejmować studia I stopnia lub 7 semestrów jednolitych studiów magisterskich (około 27 miesięcy).
5. Wartość alokacji środków finansowych przewidzianej na dofinansowanie stypendiów oraz przeprowadzenia zajęć w formie tutoringu wynosi: 22 748 900,00 zł.
6. Okres realizacji zadań w projekcie nie może trwać dłużej niż do 31.07.2022 r.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Dodatkowe informacje