Program Welcome to Poland

Przedmiot konkursu
Polskie uczelnie wyższe w ciągu ostatnich lat działalności co rok odnotowują wzrost zainteresowania wśród studentów zagranicznych. Statystyki nie są jednak jedynym zagadnieniem na jakie warto spojrzeć rozważając aspekty internacjonalizacji uczelni wyższych w Polsce. Zjawiska silnie powiązane ze wzrostem liczby studentów zagranicznych to także: uwypuklenie takich potrzeb, jak perspektywa holistyczna w zarządzaniu umiędzynarodowieniem na uczelni, uaktywnienie poziomu makro związanego z obecnością studentów zagranicznych czy - a może przede wszystkim - zwiększenie świadomości dotyczącej roli uczelni w procesie adaptacji kulturowej i integracji studentów zagranicznych. Niepodważalna jest rola uczelni wyższych w procesie adaptacji kulturowej i integracji obcokrajowców, dla których kontakt z przedstawicielami kadry dydaktycznej, naukowej i administracyjnej jest najczęściej pierwszym kontaktem z kulturą i krajem, który dopiero poznają. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom NAWA ogłasza po raz kolejny nabór wniosków do programu Welcome to Poland.
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej
Dodatkowe informacje