Program PROM

Przedmiot konkursu
Po raz kolejny NAWA zaprasza uczelnie do składania aplikacji w Programie PROM. Doskonalenie kompetencji doktorantów i kadry akademickiej z Polski i zagranicy to główne założenia Programu, którego pełna nazwa brzmi Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej PROM. Projekt, który realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, oparty jest na założeniu międzynarodowej wymiany stypendialnej dającej możliwość m.in. prowadzenia zajęć dydaktycznych, udziału w konferencjach, szkołach letnich/zimowych, kursach, warsztatach, stażach czy wizytach studyjnych. Stypendyści będą także mogli przeznaczyć środki na pobyt związany z pozyskiwaniem materiałów do pracy dydaktycznej lub naukowej, nabyciem umiejętności obsługi unikatowej aparatury badawczej lub zwiększeniem umiejętności związanych z przygotowaniem międzynarodowych wniosków grantowych.
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej