Lider Nauk Farmaceutycznych

Przedmiot konkursu
Lider Nauk Farmaceutycznych – Konkurs na najlepszą pracę doktorską obronioną na Wydziale Farmaceutycznym jednego z dziesięciu polskich Uniwersytetów Medycznych, zainicjowany w październiku 2013 r. spotkaniem z doktorantami i studentami Wydziału Farmaceutycznego poznańskiego Uniwersytetu Medycznego.
Celem Konkursu jest popularyzacja wśród naukowców zajmujących się farmacją pracy przy takich opracowaniach naukowych, których wynikiem finalnym jest efektywna współpraca z przemysłem. Organizatorom i patronom konkursu zależy na wyłonieniu spośród nadesłanych prac doktorskich tych najlepszych, charakteryzujących się elementem aplikacyjności, które rokują, iż po pozytywnym przejściu koniecznych badań, można je będzie wykorzystać przy wytwarzaniu nowych molekuł, cząsteczek, nowych substancji aktywnych lub nowych form podania. Stąd credo Konkursu – Stawiam na naukę.
Dodatkowe informacje