Konkurs - profilaktyka nowotworów wątroby (moduł centralny)

Przedmiot konkursu
Niniejszy konkurs jest jednym z dwóch konkursów sprzężonych planowanych do ogłoszenia w celu realizacji programu pn. Pilotażowy program profilaktyki nowotworów wątroby poprzez wczesne wykrywanie przewlekłych zakażeń HCV i HBV u dorosłych mieszkańców Polski, stanowiącego załącznik nr 17 do Regulaminu.

W wyniku konkursu wybrany zostanie jeden projekt, który będzie przewidywał wdrożenie modułu centralnego (MC) pilotażowego programu profilaktyki nowotworów wątroby poprzez wczesne wykrywanie przewlekłych zakażeń HCV i HBV u dorosłych mieszkańców Polski.

Głównym celem programu profilaktycznego jest zwiększenie liczby osób z PWZW typu B i C kierowanych do leczenia.

Realizacja programu profilaktycznego na poziomie centralnym będzie polegać na przeprowadzeniu akcji edukacyjno-informacyjnej określonej w programie polityki zdrowotnej pn. „Pilotażowy program profilaktyki nowotworów wątroby poprzez wczesne wykrywanie przewlekłych zakażeń HCV i HBV u dorosłych mieszkańców Polski” tj.:

• realizacji działań edukacyjnych skierowanych do potencjalnych odbiorców przekazu w zakresie promocji zdrowia i udziału w badaniach profilaktycznych w zakresie wczesnego wykrywania WZW B i C – zgodnie z założeniami programu polityki zdrowotnej;

• realizacji szkoleń dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej zgodnie z założeniami programu polityki zdrowotnej;

• realizacji szkoleń dla koordynatorów pacjentów/ organizacji koordynujących wsparcie (NGO), zgodnie z założeniami programu polityki zdrowotnej oraz

• realizacji zadania związanego z monitoringiem i ewaluacją programu.
Ministerstwo Zdrowia