Program Katamaran – Przygotowanie i realizacja wspólnych studiów II stopnia

Przedmiot konkursu
Celem głównym Programu jest wsparcie polskich uczelni w zakresie tworzenia i realizacji międzynarodowych programów kształcenia na wspólnych studiach II stopnia prowadzących do uzyskania wspólnego lub podwójnego dyplomu.

Celami szczegółowymi Programu są:

- zwiększenie liczby programów wspólnych studiów II stopnia oferowanych przez polskie uczelnie;
- zwiększenie mobilności studentów i kadry akademickiej;
- doskonalenie jakości kształcenia poprzez przenoszenie międzynarodowych doświadczeń do polskich uczelni.

Program jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej
Dodatkowe informacje