Strona główna » Aktualności » Wymiana bilateralna naukowców z Walonią-Brukselą (Belgia)

Wymiana bilateralna naukowców z Walonią-Brukselą (Belgia)

NAWA zaprasza do składania wniosków w naborze na bilateralną wymianę naukowców z Walonią-Brukselą (Belgia). Głównym celem naboru jest wsparcie mobilności naukowców w realizacji projektów badawczych, uzgodnionych i prowadzonych wspólnie przez partnerów z Polski i z Walonii-Brukseli. Wspólne projekty badawcze mogą dotyczyć wszystkich dziedzin nauki.

Dofinansowanie może być przeznaczone jedynie na pokrycie kosztów wymiany osobowej. Strona wysyłająca finansuje podróż swojego naukowca, natomiast strona przyjmująca pokrywa koszty pobytu naukowca z kraju partnerskiego. Maksymalna wysokość finansowania projektu z budżetu NAWA wynosi 25 000 PLN.

Z wnioskami o finansowanie w ramach naboru mogą występować podmioty należące do jednej z poniższych kategorii:

Z wnioskami o finansowanie mogą występować podmioty należące do jednej z poniższych kategorii:

• uczelnie, o których mowa w ustawie z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2018 poz. 1668 z późn. zm., dalej „u.p.s.w.n.”);
  • instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk w rozumieniu ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o Polskiej Akademii Nauk (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 1475 z późn. zm.);
  • instytuty badawcze w rozumieniu ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o instytutach badawczych (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 736 z późn. zm.);
  • Sieć Badawcza Łukasiewicz utworzona na podstawie ustawy z dnia 21 lutego 2019 r. o Sieci Badawczej Łukasiewicz (Dz. U. poz. 534);
  • instytuty międzynarodowe lub inne podmioty prowadzące głównie działalność naukową, o których mowa w art. 7 ust. 1 pkt 6 i 8 u.p.s.w.n., działające na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, posiadające kategorię naukową.

Nabór wniosków trwa do 17 grudnia 2019 r., do godz. 15.00.

Zaproszenie do składania wniosków

Call for applications

Wzór wniosku

Wzór pełnomocnictwa

Złóż aplikację do programu.

Szczegółowe informacje:

czwartek, 17 Październik, 2019 - 15
Celem naboru jest wsparcie mobilności naukowców realizujących projekty badawcze, uzgodnione i prowadzone wspólnie przez partnerów z Polski i z Walonii-Brukseli. Środki na projekty w ramach naboru są przeznaczone na pokrycie kosztów podróży i pobytów naukowców, z wyłączeniem finansowania samych badań. Finansowanie prowadzonych badań musi być zagwarantowane z innych źródeł. Wnioski dotyczące wspólnego projektu muszą być złożone jednocześnie przez belgijskich partnerów do Wallonie-Bruxelles International oraz przez polskich partnerów do NAWA. Rozpatrywane są wyłącznie wnioski złożone łącznie w Polsce i w Belgii. Wnioski złożone w Polsce i w Belgii powinny mieć taki sam tytuł w języku angielskim i taki sam okres realizacji.
Z wnioskami o finansowanie mogą występować podmioty należące do jednej z poniższych kategorii: 1) uczelnie, o których mowa w ustawie z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2018 poz. 1668 z późn. zm., dalej „u.p.s.w.n.”); 2) instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk w rozumieniu ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o Polskiej Akademii Nauk (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 1475 z późn. zm.); 3) instytuty badawcze w rozumieniu ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o instytutach badawczych (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 736 z późn. zm.); 4) Sieć Badawcza Łukasiewicz utworzona na podstawie ustawy z dnia 21 lutego 2019 r. o Sieci Badawczej Łukasiewicz (Dz. U. poz. 534); 5) instytuty międzynarodowe lub inne podmioty prowadzące głównie działalność naukową, o których mowa w art. 7 ust. 1 pkt 6 i 8 u.p.s.w.n., działające na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, posiadające kategorię naukową.
Konkursowy
czwartek, 17 Październik, 2019 - 15:00